Zayıflama Yolları Ve Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama yollarını kullanmamızın sebepleri arasında verdiğimiz kiloları uzun süre zarfında geri almamanızdır. Verdiğiniz kiloları geri almak istemiyorsanız kullandığınız zayıflama yöntemlerinin sağlıklı ve düzenli olması gereklidir. Hızlı

her zaman sağlıklı değildir faka sağlıklı yöntemler ile hızlı zayıflama bazen düzenli yapıldığında mümkündür. Genellikle zayıflamak isteyenlerin ilk yaptıkları ağır diyetlerdir fakat bu diyetlere en fazla bir hafta uyarsınız sonrasında yemeye başlarsınız diyetten ufak kaçamaklar başlar ve diyeti bırakmış olursunuz.

Spor yapanlar ise genellikle bir ayın sonunda artık gitmekte zorlanırlar ve sporu bırakırlar bunların hepsinin dışında ilk olarak inanmanız gerekmektedir. Daha sağlıklı ve düzenli kilo vermeniz için zayıflama yollarını maddeler halinde kaleme alacağız.


Sponsorlu Bağlantılar
 • Zayıflamak isteyen bu işe ilk olarak su içmelerini artırarak başlamalıdır. Su zaten sağlık kaynağı bir içecektir. Günlük hayatınızda su içmenizi artırırsanız metabolizma hızınızı da artırmış olacaksanız bu artma oranları bazen %30’lara ulaşmaktadır. Metabolizmanız hızlandığı zaman daha fazla kalori yakarsınız ve günlük sağlıklı bir zayıflama yolunu kullanmış olursunuz.
 • Sabahları kahvaltınızda tahılları tercih edin bunların yanında bir tane yiyeceğiniz yumurta sizi gün içerisinde tok tutacaktır. Gün boyunca tok olduğunuz takdir de alacağınız gıda miktarı azalacağı için daha fazla besinle depolama işlemi gerçekleşmeyecek ve vücutta depolanan yağ miktarı azalacaktır. Bunların hepsinin yanında günün en önemli öğünü kahvaltıdır bu öğünü atlamanız sağlığınız açısından sıkıntılar doğurabilir.
 • Zayıflama yöntemleri arasında kahve içmenizi söylersek ön yargılı davranabilirsiniz fakat zayıflama yollarının en çok tavsiye edileni kahve içmektir tabi ki bu işlemi çikolatalı, şekerli ya da kremalı kahveler ile başaramazsınız zayıflamanıza yardımcı olacak kahve Türk kahvesidir. Araştırmalara göre Türk kahvesi günlük tüketimlerde yağ yakımı artırdığı gözlemlenmiştir ve bu artışın %30’u bulduğu görülmüştür. Kahve İçerisinde bulunan kafein metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımın artmasına sebep olur.
 • Yeşil çayda zayıflamak isteyenlerin kullanabileceği bir üründür. Yeşil çayın içerisinde kahvedeki aynı etkiyi kazandıracak kateşin maddesi bulunmaktadır ve bu madde sayesinde metabolizmanız hızlanacak ve bu maddenin etkisini artırmak için kafein faydalı olacaktır.
 • Yemeklerinizde yağ olarak Hindistan cevizi yağlarını kullanmalısınız. Bu yağ trigleserid bakımında zengin olduğu için günlük kalori alımınızı azaltıcı etkide bulunacaktır ve zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Hindistan cevizi yağı bu zayıflatma faydasının yanında daha birçok sağlık sorununa iyi gelmektedir.
 • Günlük yediğiniz besinlere dikkat edin ve bu besinlerin hepsinde bolca şeker bulunduğunu göreceksiniz bu şeker ise kilo almanızda ki en büyük etken olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Aldığınız gıdaların içerisinde bulunan Fruktoz ve yapay tatlandırıcılar sizleri kalp hastası, şeker hastası ve obazite rahatsızlıklarına yol açmaktadır bundan dolayı yediğiniz gıdaların içeriklerini iyi kontrol etmelisiniz.
 • Günlük almış olduğunuz gıdaların çoğu karbonhidrattan oluşuyor ise kilo vermeniz bir hayli zor olacaktır bundan dolayı günlük gıdalarınızın karbonhidrat miktarı yüksek olanlarının tüketimini azaltmalısınız. Tüketilmemesi gerekilen gıdalar arasında hamur işleri baş rolde bulunmaktadır sonrasında ise tahıl özelliğini kaybetmiş gıdalar gelmektedir. Yapılan araştırmaların sonucunda karbonhidratların kan şekerini yükselttiği gözlemlenmiştir. Kan şekerinin yükselmesi sonucunda ise acıkırsınız ve yağ depolamanız artar.
 • Gün içerisinde yediğiniz yiyecekleri not alın ve bunların kalorilerini kontrol etmeyi unutmayın sonrasında ise bu kalorileri günlük yaptığınız işlerin sonucunda yakıp yakamadığınıza bakın eğer yakılmamışsa spor yardımıyla bu kalorileri yakmaya çalışın.
 • Acı biberlerin içerisinde Kapsaisin adı verilen bir madde bulunmaktadır bu madde sayesinde yine metabolizmanız hızlanacak ve yağ depolamanız azalacaktır. Gün içerisinde tüketeceğiniz acı biberler ile bu maddeden bolca almanız mümkündür.
 • Düzenli olarak yapacağınız spor aslında yağ yakmanızdaki en büyük dostunuz olacaktır. Spor yapmak sadece kilo vermenizde değil günlük yaşantınızın stresini de azaltacak ve ruh sağlığınızda iyi etki oluşturacaktır. Bu egzersizleri yağlarından kurtulmak istediğiniz bölgeye uygularsanız istediğiniz vücuda da sahip olabilirsiniz.
 • Egzersiz yaptığınız dönemlerde egzersiz yoğunluğuna göre kas kaybı yaşaya bilirsiniz ve bu kas kayıplarının sonucunda güçsüzleşmeler görebilirsiniz bunlardan kurtulmak için spor yaptığınız dönemlerde diyetinizde ağırlıklı protein içeren besinleri kullanmalısınız.
 • Diyetinizde lifli gıdalara sık sık yer verin ve lifli gıdaları tüketmekten kaçınmayın. Bu gıdalar sindirime yardımcı olurlar bunun yanında bir de tokluk hissini uzun süre yaşamanıza yardımcı olur.

Zayıflama ve kilo vermek için aşağıdaki bağlantılardan makalelerimizi okuyabilirsiniz.

Zayıflama Çayları İçin TIKLAYINIZ.

Bölgesel Zayıflama İçin TIKLAYINIZ.

Kilo Vermek İstiyorum Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi TIKLAYINIZ.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑