Zayıflama Çayları

Bir çok kişi fazla kilolarından şikayetçidir ve bunların çoğu ne yese yaradığını söyleyen kesimdir hatta bazıları su içsek kilo alıyoruz diyebilir. Kilo vermek isteyenler bir çok yola baş vurmaktadır. Bu yollar bazen spor yapmaktır bazende yoğun protein kaynaklı beslenmektir ve bunun yanında diyetlerde kullanılmaktadır. Bu diyetler bazen çok can sıkıcı olabilir. Bu kilo verme işleminin aslında daha kolay yolları bulunmaktadır bu yollardan birisi zayıflama çayları olarak bilinmektedir. Zayıflama çayları düzenli kullanımlarda yağ yakmanıza yardımcı olurlar ve ödem atmanızda etkilidirler fakat tatlı yiyecekler, makarna ve hamur işi gıdalardan tükettikten sonra zayıflama çaylarını tüketmek bir işinize yaramaz. Zayıflama çayları ile ilgili bilgiler vereceğiz. Bu sayede hangi çay ne işe yarar bileceksiniz.

Tarçın Çayı

Bu çayı hazırlarken kullanmanız gereken tek malzeme tarçındır. Tarçını toz ve ya bütün halde kullanmanız mümkündür. Bu malzemeyi bitki çaylarınıza ekleyerek kullanabilirsiniz zararı olmayacaktır.

Termojenik etkisinden dolayı vücut sıcaklığını artıracak etkisi bulunmaktadır. Bu çay ayrıca metabolizmayı hızlandırıcı etkide bulunur bu sayede vücudun yaktığı enerji artar ve hızlı kalori harcamaya başlarsınız. Bu çayı içmeniz iştahınızı dengeler ve acıkmanızı önler bunu da kanda bulunan şekeri düzenleyerek yapar. Kolestrol seviyenizi bu çay ile düzenlemeniz mümkündür.

Tarçın Çayı

Zencefil Çayı

Zencefil çayı mide ile ilgili bir çok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Bu rahatsızlıklar arasında mideyi rahatlatması, sindirimi kolaylaştırması ve bulantıyı azaltması bulunmaktadır.  Zencefil çayının bu faydalarının yanında metabolizmayı hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Bu etkilerinin yanında ayrıca kilo vermeye yardımcı olduğu söyleniyor fakat bu konu üzerinde kesin olarak kanıtlanmış bir çalışma bulunmamaktadır.

Zencefil Çayı

Maydanoz Çayı

Maydanoz çayı kilo vermenize yardımcı olacak bir çay türü değildir. Bu çayın yağı yakımı hızlandırıcı özelliği bulunmamaktadır fakat diyet listelerinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni ise sindirime yardımcı etkide bulunmadır sindirimi kolaylaştırır ve bununla birlikte su dan dolayı oluşacak ödemlerin atılmasına yardımcı olacaktır. Maydanoz çayı ayrıca içerisinde barındırdığı vitamin ve mineraller sayesinde vücudunuzun gerekli maddeleri almasına yardımcı olacaktır.

Maydanoz Çayı

Beyaz Çay

Beyaz çay bütün uzmanlar tarafından diyet yaparken önerilen bir çay türüdür. Bu çay diyet sırasında çok faydalıdır. Bir çok gıdanın içerisindeki yağdan diyet yapsakta kurtulamayız. Beyaz çay ise bu gıdalar sayesinde alınacak yağın depolanmasını önlemesi ile bilinir. Beyaz çayın tüketilmesini ise uzmanlar günlük öğlen yemeğinden sonra iki fincan beyaz çay içerek yapabileceğinizi söylüyor. Bu sayede günlük yağ alımından kurtulabilirsiniz.

Beyaz Çay

Yeşil Çay

Yeşil çay zayıflamak isteyenlerin en çok kullandıkları çaylar arasında yer almaktadır bunun nedeni ise içerdiği antioksidan sayesinde yağ oranınızı da azalmalara neden olmaktadır, bunun yanında içerisinde bulunan kafein sayesinde metabolizmanız hızlanacak ve kalori yakmanız artacaktır. Uzmanların yapmış olduğu çalışmalar ile yeşil çayın zayıflatıcı etkisi kanıtlanmıştır.


Sponsorlu Bağlantılar

Yeşil Çay

 Pu-Erh Çayı

Pu-Erh çayının yağ azaltma üzerine etkisi bulunmaktadır. Sabahları Pu-Erh çayını tükettiğiniz zaman yağ hücrelerinin küçüldüğünü göreceksiniz ve uzun süreli kullanımda vücudunuzdaki yağ oranın ciddi miktarda azaldığını göreceksiniz. Bu çayın ismi kadar tadı da biraz gariptir fakat uzun süreli denemelerinizin sonucunda faydasını göreceğinizi garanti ederiz.

Pu-Erh Çayı

Mate Çayı

Mate çayı içerisinde mateine isminde bir madde bulunmaktadır. Mateine vücuda alındığı zaman vücut sıcaklığını normalin üzerine çıkarır ve kalori yakımı hızlanır. Bunun yanında bu madde metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu çayı içenler açlık hissinin azaldığını da söylemektedir. Uzmanların yapmış olduğu çalışmaların neticesinde belirli süre bu çayı tüketen kişilerin kilo kaybının %40 arttığı gözlemlenmiştir.

Mate Çayı

Biberiye Çayı

Diyet yaparken insanlar bazı vitamin ve mineral eksiklikleri yaşayabilirler. Bu eksiklikleri giderme de biberiye çayı bir numaralı besin kaynağıdır. Biberiye çayı ayrıca kan dolaşımınızı hızlandırır ve konsantrasyonunuzu artırıcı etkide bulunur. Bunların oluşumunda daha fazla enerji yakacağınız için sizlere yağ kaybında yardımcı olacaktır.

Biberiye Çayı

Yaban Mersini Çayı

Bu çayı sofraya oturmadan önce içmeniz yemek sırasındaki iştahınızı azaltır ve az yemek yemenize yardımcı olur. Bu işlemi yaparken kan şekerinizi dengeler. Uzmanlar akşam yemeklerinden önce içilen bir bardak yaban mersini çayının akşam yemeğinizde az kalori almanıza imkan sağladığını söylemektedir.

Yaban Mersini Çayı

Kuş Otu Çayı

Kuş otu çayı fazla içildiğinde müshil etkisi yapmaktadır hatta bazen fazla içilmesine gerek olmadan da bu etkiyi yapabilir. Bunun yanında şişliklerinizi giderir ve vücutta biriken fazla suyun atılmasına yardımcı olur. Kuş otu çayı içerisinde barındırdığı potasyum ile magnezyum sayesinde bağırsaklarınıza iyileştirici etkide bulunur ve onların temizlenmesinde etkili olur. Bu çayın etkili olması için akşamları bir bardak içmeniz yeterli olacaktır ve ödem atmanız kolaylaşacak, vücuttan fazla suyun atılması sağlanacaktır.

Kuş Otu Çayı

 

10 Günde 5 Kilo Verdiren Pırasa Çayı TIKLAYINIZ.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑