Taylan Kümeli Kimdir, Diyet Tecrübeleri Nelerdir?

Taylan Kümeli 1962 yılında Ankara’da doğmuş; ilk, orta, lise eğitimlerini Ankara T.E.D Koleji’nde almıştır. 1986 yılında şu anda yaptığı mesleğiyle alakalı olan Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü derecelerle bitirmiş ve birçok ödül almaya hak kazanmıştır. O.D.T.Ü Gıda Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamladı ve yirmi yıldan fazla bir süredir de birçok alanda ve kurumlarda diyetisyen hekim olarak görev almaktadır. Birçok alanda yaptığı tedaviler ile başarılı sonuçlar alan Taylan Kümeli belirli bir süre Nestle Gıda Sanayi’nde danışman diyet uzmanı olarak görev almıştır. Hem Türkiye hem de uluslararası birçok konferansta yer alan Taylan Kümeli ADA, ICDA, EFAD, Diyabet ve Beslenme Derneği, Türkiye Diyetisyenler Derneği’ne üye olmuştur. Günümüzde özellikle ünlülerin diyetisyeni olarak adını duyuran Kümeli’nin Cosmopolitan, Marie Claire, From Sante ve Aktüel dergilerinde bunun yanında Hürriyet, Milliyet, Posta, Sabah gazetelerinde makaleleri yayınlanmaktadır. Beslenme ve diyet üzerine yazdığı 4 kitabı bulunan Taylan Kümeli, insanların sağlıklı bir şekilde yaşaması ve fazla kilolarından kurtulması için birçok çalışmada bulunmuştur. 2002 yıllarında NTV kanalında 23 bölümlük yaptığı Tv programında sağlıklı beslenme alanında insanları bilgilendirme çalışmaları yapmış ve yine bu sene içerisinde Nişantaşı’ndaki ofisinde hastaları ile ilgilenmiştir. Birkaç sene sonra uyguladığı tedavi yöntemlerinin başarıya ulaşması sonucu ofisini büyütmüş ve hastalarının ihtiyaçlarını karşılayabilmek için daha kapsamlı bir şekilde 4 farklı branşta beslenme ve diyet uzmanlarının çalıştığı bir merkez oluşturmuştur.


Sponsorlu Bağlantılar

Taylan Kümeli’nin Diyet Anlayışı

Taylan KümeliTaylan Kümeli aldığı eğitimler ve büyük başarıları ile ünlülerin dahi tercih ettiği, büyük çalışmalara imza atan önemli bir diyetisyendir. Kendi düşünceleri ve tecrübesiyle tedavi yolları bulan Taylan Kümeli, hastalarına sağlıklı beslenmenin belirli bir süreliğine değil ömür boyu olması gerektiğini telkin etmekte ve bunu uygulatmaya çalışmaktadır. Verdiği diyetisyenlik hizmeti ile yüzlerce farklı hastasına özel olarak sosyal yaşantılarına ve beslenme tarzlarına uygun hazırladığı beslenme ve diyet listeleri ile birebir ilgilenmiş ve başarılı olmuştur.

Taylan Kümeli Kitapları

4 farklı kitabının olduğunu söylediğimiz Taylan Kümeli her kitabında farklı bir konuyu ele almış ve bunları ayrıntılı bir şekilde anlatmıştır. Şöyle ki; “Kadın Yolculuğunda Beslenme” adını verdiği kitabı kadınlara yönelik olup sağlık beslenme alanında merak ettikleri birçok konuyu açıklığa kavuşturmuştur. “Hayatın Sağlıklı Yanı” adını verdiği diğer bir kitabında ise makalemizin başlarında da söylediğimiz gibi sağlıklı beslenmenin bir süreliğine değil bir yaşam tarzı haline getirilip ömür boyu olması gerektiğini araştırmaları ile birlikte anlatmıştır. 3. Kitabı olan “Bebeklikten Ergenliğe” olarak isimlendirdiği kitabında ise Taylan Kümeli sağlıklı bir insan olabilmek için beslenmenin çocukluktan itibaren tam anlamıyla doğru yapılmış olmasını ve bu kazanımı sağlamak için neler yapılacağını anlatarak anneleri bilinçlendirmiştir. 4. ve en son çıkardığı “Sentez Diyeti” isimli kitabı özellikle çalışan yani iş hayatı olan kişilerin dikkatle okuması ve uygulaması gereken, iş hayatındaki beslenmenin önemini anlatan önemli bir kitaptır. Taylan Kümeli her alanda ve her yaşta bireylerin beslenmesini teker teker ele almış ve ayrıntılı araştırmalarda bulunmuştur. Beslenme ve zayıflama konusunda yararlanabileceğiniz Taylan Kümeli başarılı bir diyetisyen olarak hala insanlara hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑