Şok Diyetler Nasıl Yapılır | Yan Etkileri Var Mıdır?

Hızlı bir şekilde fazla kilolarından kurtulmak isteyen birçok insan vardır. Kilo vermek için uzun süre beklemek istemeyip kısa bir sürede gözle görülür derecede vücudunuzda incelme meydana gelmesini isteyenlerden biri de sizseniz makalemizin devamını okuyarak bu sorunuzun cevabını bulabilirsiniz. Bugünkü makalemizde sizlere bahsettiğimiz üzere önemli bir konu olan kısa sürede hızlı bir şekilde zayıflamak için şok diyet nedir, nasıl yapılır, faydaları veya zararları nelerdir anlatmaya çalışacağız. Sık sık adını duyduğunuz şok diyet listeleri oldukça kısa bir sürede kilo vermek amacıyla hazırlanmıştır ancak bu süreçte diyet hakkında en doğru bilgileri almalı ve ona göre diyeti uygulamalısınız. Şok bir etkiye sahip olduğu için sağlık sorunu olan bazı kişilerin uygulamaması önemlidir. Şayet kilo verme ile ilgili bu kadar aceleniz yoksa –ki bizce de olmamalı- daha sağlıklı zayıflamak adına diyet listesi kategorimizden kendinize en uygun diyet menüsünü seçmeniz de mümkün.

Şok Diyetler Kaç Gün Uygulanmalı

Şok DiyetlerŞok diyet diğer diyetler gibi uzun süreli yapılan bir diyet türü değildir. En fazla 7 gün süren diyet türü en az 3 gün sürmektedir. Sağlıklı sonuçlar alabilmek için diyeti 7 günden fazla yapmamaya özen göstermelisiniz. Diyet genel olarak normalde yediğinizden oldukça az yemek tüketeceğiniz bir şekilde hazırlanmaktadır. Bu sayede kısa bir süre içerisinde daha az kalori aldığınız için hızlı bir şekilde zayıflayabileceksiniz. Şok diyet listenizi en fazla 7 gün boyunca uyguladıktan sonra o süre içerisinde verdiğiniz kilodan daha fazla kilo vermek istiyorsanız bir dahaki diyet programını 1 ay veya 45 gün sonra uygulamanız önerilmektedir. Vücut üzerinde oldukça etkili olan diyet uzun aralıklarla yapılmadığı takdirde sağlık sorunlarının oluşmasına sebebiyet verebilir.


Sponsorlu Bağlantılar

Şok Diyet ve Yan Etkileri

Şok diyet hem yararı hem de yan etkisi olan bir diyet türüdür diyebiliriz. Şöyle ki uygulayacağınız diyet listeniz içerisinde bulunan besinleriniz her zamankinden daha az olacağı için vücudunuz açlık sinyalleri vererek vücudunuzda depolanmış olan yağları enerji olarak kullanmaya başlayacaktır. Bu sayede diyet süresince hızlı bir şekilde vücudunuzdaki yağların enerjiye dönüştürülmesi nedeniyle incelme görülecektir. Şok diyet uygulamaya kararlıysanız bu kapsamdaki belirgin diyetlerden olan isveç diyeti ve protein diyeti seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Şok diyet için yan etkisi olarak söyleyebileceğimiz olası durumlar ise diyet süresince normalden çok daha az yenmesinden dolayı zayıflama görüldüğü için diyete verdiğiniz 1 – 1.5 aylık bir süre içerisinde normal beslenmenize geri döneceğiniz için verdiğiniz kiloları geri alma olasılığınız oldukça yüksektir. Vücudun olağan dengesi üzerinde değişiklik yaratma etkisi olduğundan yine de diyete başlamadan önce doktorunuza danışmanız en sağlıklısı olacaktır. Diyetiniz süresince ve diyetten sonra da her gün düzenli bir şekilde spor yapmanız, eğer spor yapamıyorsanız da 30 dakika boyunca hızlı adımlarla yürümeniz önerilmektedir. Şok diyet sonrasında da beslenmenize dikkat edip her gün düzenli olarak spor yaparsanız verdiğiniz kiloları geri almamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑