Şeyda Coşkun Nasıl Zayıflatıyor?

Hayatınızın belirli dönemlerinde bazı yardımcılara, akıl verecek insanlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bir takımda kaptanlık yapan biri veya mutfakta bir aşçının söylediklerini uygulamak gibi vücudunuzla alakalı değişiklikler için de bir koça ihtiyacınız olabilir. En çok ihtiyaç duyduğumuz konulardan biri olan zayıflama ile alakalı oldukça bilindik bir kişi olan Şeyda Coşkun bugünkü makalemizin konusu olacak. Birçok ünlünün ciddi kilolar vererek ideal kiloya ulaşmalarını sağlamasının yanında, hayatlarında disiplin, kendine zaman ayırma gibi kavramların oluşmasını sağlayan Şeyda Coşkun için oldukça başarılı bir diyetisyen diyebiliriz. Zayıflama anlayışından, kendisinden ve zayıflamasını sağladığı birkaç ünlünün görüşlerinden bahsedeceğimiz makalemizde Coşkun’un felsefesini ve işinde ne denli başarılı olduğunu birlikte inceleyelim.

Şeyda Coşkun Kimdir?

Şeyda Coşkun1976 doğumlu olan genç diyetisyen aldığı eğitim ve seminerler sonucu kendi tarzını oluşturma imkânı bulmuştur. Lise yıllarında da spora olan merakı nedeniyle hentbol oynamış ve üniversite hayatında da spora devam etmiştir. Ankara Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi bölümünü bitirmiş sonraki eğitim hayatına ise Hacettepe Üniversitesi’nde devam etmiştir. Hacettepe Üniversitesi’nde beslenme alanında master yapma imkânı bulan zayıflama koçu Şeyda Coşkun eğitim hayatında büyük bir başarı sağlamıştır. Severek ve keyifle yaptığı birkaç senelik öğretmenlik hayatından sonra Amerika’ya giderek Montignac Academy’de işinde profesyonel biri olan ünlülerin diyetisyeni Joe Vigil ile birlikte çalışmıştır. Bundan sonraki kariyeri ve hayatı için oldukça etkili olan Joe Vigil ile birlikte aşçılık eğitiminin yanında bitkiler üzerinde de oldukça sıkı bir araştırma yapmıştır.

Kendi tabiri ile ‘kısa dönemli bir hayat arkadaşı’ olan Şeyda Coşkun kendinde bulunan spor sevgisi, adrenalin bağımlılığı sayesinde zayıflamak isteyen kişilerde hem beslenme hem de sporu kaliteli bir denge ile birleştirerek başarılı sonuçlar edinebilen birisidir. Tamamen kendi tarzını konuşturan ve yaptığı uygulamalar ile insanların mutlu bir şekilde zayıflama sürecini geçirmesini sağlayan Şeyda Çoşkun yaptığı işte başarılı bir yaşam koçudur. Aldığı spor ve beslenme üzerine eğitimleri ve işinde uzman kişilerle birlikte yaptığı çalışmalar sonucunda insanların hem fiziksel hem de ruhsal olarak olumlu değişimler geçirmelerini sağlıyor. İnsanlarda meydana getirdiği değişimler Şeyda Coşkun’un da kendini çok iyi hissetmesini sağlıyor.

Düşünce tarzını, diyetisyenlik hayatını, stil ve amaçları hakkında bilgi sahibi olmak, Şeyda Coşkun’u okumanız ve anlamanızı daha da kolaylaştıracaktır. Şöyle ki Şeyda Coşkun diyetisyenliğinden bahsederken insanların zayıflama konusunda kararlı olmaları gerektiğini ve bunun sadece bedensel olarak değil aynı zaman da ruhsal olarak da gerçekleşmesi gerektiğini savunmuştur. Günümüzde hayatın yoğun olarak yaşanılması, sorunların ve stresin artmasıyla beraber özellikle hareketsiz çalışmak ve bunun yanında en önemlisi sağlıksız bir şekilde beslenmenin insan vücudunda büyük bir ağırlığa yani şişmanlığa yol açtığını belirten Şeyda Coşkun bundan özellikle bayanların daha çok etkilendiğini belirtmiştir. Coşkun’a göre bir insanın gün içerisinde oldukça hareketsiz kalması, vücutta yorgunluğa sebebiyet verirken ruhsal bozuklukları da beraberinde getireceğini belirtmiştir.

Dengesiz beslenme ile kötü bir döngü haline gelen bu durumu ortadan kaldırmak için düşündüğünüz şu zamandan daha iyisi olmayacağını söyleyen Şeyda Coşkun fazlalıklarınızdan kurtulmak için hemen harekete geçmenizi istiyor. Coşkun etrafındaki insanların zayıflamaya başlamadan önce farkında olmalarını istediği hem bedensel hem de ruhsal özgürlüğü yani hafifliği yaşamak için hiç zaman kaybedilmemesi gerektiğini anlatarak insanlara yeni bir hayatın kapılarını aralıyor.


Sponsorlu Bağlantılar

Egzersizler, diyetler ve çeşitli sporlar vs. insanların fiziksel olarak değişim geçirmelerinin yanında hayata daha enerjik dahil olmalarını, ruhen rahatlamalarını ve daha mutlu olmalarını sağlayacaktır. Şeyda Coşkun’a göre kısa bir sürede hayatınızda meydana gelebilecek değişimlerin tek faktörü bir diyet uygulaması değildir. Bir yaşam tarzı haline getireceğiniz hayatınızda daha enerjik, daha mutlu ve daha hafif bireyler olacaksınız. Kendi tabirleri ve açıklamalarıyla tarzını, uygulamalarını ve vaat ettiği şeyleri Şeyda Coşkun oldukça iyi bir şekilde anlatmış ve büyük bir değişimden bahsetmiştir. İsterseniz şimdi de o muhteşem değişimi yaşayan oldukça yakından tanıdığımız ünlülerin düşüncelerini kendi ağızlarından dinleyelim.

Şeyda Coşkun ile Zayıflayan Ünlüler

Gülben Ergen

Şeyda Coşkun ve Gülben Ergen‘Şeyda Coşkun kendisine saygı duyduğum güçlü ve mesleğinde harikalar oluşturan biri. Günümüzde birçok kadının yaşadığı kilo sorununu kendine has kurallarıyla ortadan kaldıran Şeyda, zayıflamak ve zayıf kalmaya devam etmek için doğru bilinen yanlışların üstünü çizerek adeta meydan okuyor. Yanlış bildiğim doğrularımı değiştirdin ve arkasına sığındığım üst üste doğum yapma bahanesinin geçersiz olduğunu fark ettirdin. Senin sayende elektriğe bağlı makinelerden kurtulup temiz hava, dik bir yürüyüş ve toprağın nimetleriyle tanıştım. Şeyda Coşkun beğendiğim, saydığım ve güvendiğim bir insansın. Sayende üzerimde bulunan 12 kilo ağırlıktan kurtuldum. Senden tek isteğim nefsime yenilirsem beni sakın bırakmaman.’

Derya Baykal

‘Şeyda ile ilk tanışma kızlarım tarafından oldu. Kızlarımda meydana gelen değişiklikleri verdikleri kiloları görünce acaba ben de kendi kilolarımdan kurtulabilir miyim diye düşünüyordum. Heveslendim ancak diyabetle pek de kolay olmayacakmış gibi geldi. Sonrasında bir yerde Şeyda ile karşılaştık ve ona düşüncelerimden zayıflamak istediğimden bahsettikten sonra benimle çalışabileceğinin uygun olduğunu belirtti. İlk başladığımda hayatımda bu kadar değişiklik olacağını tahmin edememiştim ancak Şeyda Coşkun sayesinde hayatım güzelleşti, değişti, rahatsız eden kilolarım kayboldu ve artık benim için her şey çok daha iyi. Disiplinli bir karaktere sahip olduğum için her gün gerekli olan bütün uygulamaları düzenli bir şekilde yaptım. Her gün düzenli olarak yapılan yürüyüşlerimi yaşım fazla ve diyabetli olduğum için Şeyda Coşkun kontrolünde yaptım. Her sabah kilomu ve şeker durumumu Şeyda’ya atarak kontrol altında oldum. Diyetimle alakalı yiyeceklerimi diyabetime göre hazırlaması ve farklı bir program uygulaması benim için oldukça rahatlatıcıydı. Şeyda sayesinde değişik yemekler öğrendim ve yeni bir yemek tarzım oluştu. 1 yıl gibi bir sürede diyabetli birisi olarak tam 14 kilo verdim ve en önemlisi ise bu kiloyu hala koruyabilmek. 1 yıl gibi bir süre içerisinde belirli periyotlarla Şeyda Coşkun ile çalıştım ve hayatımdan oldukça memnunum. Zayıflamanın yanında şekerimin dengede olması ve de eski kıyafetlere geri dönmek insanın hayatındaki her şeyin doğru ve mutlu olmasını sağlıyor. Teşekkürler Şeyda.’

Şeyda Coşkun hakkında daha fazla bilgi için resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. (www.seydacoskun.com.tr) Hayatından, kendi açıklamalarından ve en önemlisi de zayıflamalarını sağladığı ünlülerin görüşlerinden de anlaşıldığı üzere Şeyda Coşkun mesleğini bir iş olarak değil gerçekten profesyonel bir şekilde insanları mutlu etmek için yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑