Protein Diyeti Nasıl Yapılır? Vücuda Etkileri Nelerdir?

Protein diyeti adından da anlayabileceğimiz gibi protein ağırlı bir diyettir. Zayıflamak için son zamanlarda yaygınlaşan bu diyet insanların en çok kilo almasına sebep olan zararlı karbonhidratlardan uzak kalmasını amaçlamaktadır. Diyet protein ağırlıklı olmakla beraber vücudun ihtiyacını giderebilmek için yeteri kadar sağlıklı karbonhidratların arada tüketilmesi de gerekmektedir. Protein diyeti sayesinde hiçbir strese girmeden sağlıklı bir şekilde kilo vermenin tadını çıkarırken, aynı zamanda enerjiniz ve gücünüz de yerinde olmuş olacak. Diyet süresince tükettiğiniz protein ağırlıklı yiyecekler sayesinde vücut enerji elde edebilmek için vücudunuzda bulunan fazla yağları eriterek enerji elde edecektir. Bu şekilde hiçbir zaman acıkmadan hem fazla kilolarınızdan kurtulacak hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermenin keyfini yakalayacaksınız.

Protein Diyeti Kimler İçin Sakıncalı?

Protein DiyetiProtein diyeti süresince ağırlıklı olarak protein ile beslenilmesi gerektiği için kişinin sağlık durumunda herhangi bir olumsuzluk olmaması ve bazı testleri yaptırması gerekmektedir. Eğer bahsettiğim konuda kesinlikle eminseniz test yaptırmanıza gerek olmayabilir. Zayıflamak için protein diyeti uygulamak isteyen bir kişinin organlarında özellikle de böbreklerinde herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması önemlidir. Uzun süreli protein tüketimi böbrekleri yoracağı için gün içerisinde 2,5 litre su içmeye özen göstermelisiniz. Yiyecek seçeneği oldukça fazla olan bu diyet türünde örnek diyet listelerini tüketebileceğiniz gibi protein değerli besinler ile kendi isteğinize göre de diyet listesi hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz sizler için hazırlamış olduğumuz örnek diyet listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz: Protein Diyeti Listesi  Bu 7 günlük diyet listesi ile 3-4 kiloya kadar zayıflayabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

Protein İçeren Besinler

Protein diyeti kahvaltı öğününüz dahil olmak üzere hiçbir öğününüzde hamur işi, börek türü karbonhidrat besinlerini değil protein ağırlıklı domates, salata, yumurta, süt, her türlü peynir, et, balık gibi besinleri tercih etmelisiniz. Protein bakımından zengin olan bu yiyecekler sayesinde iştahınızda azalma ve uzun süreli tokluk hissinin olduğunu göreceksiniz. Protein diyeti listesini kendi sevdiğiniz yiyeceklerden hazırlarken her zaman normalden daha az kalori almaya dikkat etmelisiniz.

Besin Desteği İçin Protein Tozu Çeşitlerini Buradan İnceleyebilirsiniz.

Sonuç olarak altın kuralımız diyet öncesinde aldığımız kalori miktarından daha az alacak şekilde beslenmek olmalıdır. Diyeti uyguladığınız süreç içerisinde vücudunuzdaki birikmiş yağların eridiğini protein nedeniyle ise vücudun sıkılaştığını fark edeceksiniz. Protein diyeti listesini uzun süreli uygulamak vücut sağlığınız için sorun olabileceğinden dolayı diyet bittikten sonra bir müddet ara vererek tekrar başlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑