Patates Diyeti ile 1 Haftada 5 Kilo Zayıflayın

Patates Diyeti ListesiZayıflama alanında artık insanlar doğal yöntemlere daha çok yönelmiş ve beslenmeyi düzenleyerek kilo vermenin daha sağlıklı olacağına kanaat getirmişlerdir. Nitekim bu en doğru tespitlerden biridir. Bugün makalemizde Ender Saraç tarafından önerilen ve şok bir diyet olarak nitelendirdiğimiz patates diyeti hakkında bilgi vereceğiz. Patates diyeti nasıl yapılır, kaç kilo verdirir, uygularken nelere dikkat etmeliyiz gibi konulara değineceğimiz makalemizde bu diyeti kapsamlıca ele alacağız. Kalori bakımından yüksek olduğunu ve kilo aldırma özelliğini bildiğimiz patatesin aslında böyle olmadığını ve bu diyetimizde zayıflamak için tüketeceğimiz en önemli besin olduğunu keşfedeceksiniz.

Patates Diyeti Kimler İçin Uygun Değildir

Patates diyeti düzensiz ve sağlıksız bir şekilde kilo aldırıcı bir etkiye sahip olabilir ancak diyetimizdeki plana uyduğunuz takdirde zayıflamanızdaki en önemli etkenlerden biri haline gelecektir. Patatesin bu özelliğini keşfeden Ender Saraç bu diyeti hazırlayarak oldukça kısa bir sürede yaklaşık olarak 1 haftada 5 kilo vermeyi öngörmektedir. Patates diyeti tek tip beslenmeyi gerektiren bir diyet olduğu için her insan vücudu için yararlı olmayabilir. Bitkinlik veya yorgunluk yapabileceği için bazı zamanlar meyve veya sebzelerle diyeti desteklemeniz gerekir. 600 kalorilik diyet sayesinde normalde aldığınız kaloriden daha az alarak bir haftalık bir uygulama ile en az 5 kilo verebilirsiniz. Tabii ki bu oran insan vücuduna göre değişiklik göstermektedir. Şok etkiye sahip olan diyetimiz uzun süreli uygulamalar için önerilmemektedir. 1 haftalık bir uygulamadan sonra diyete mutlaka ara verilmelidir!

Patates diyeti içerisinde ağırlıklı olarak tüketeceğiniz patates ve pişirme yöntemi oldukça önemlidir. Mineral deposu olan patatesi pişirme yöntemi onun kalorisinin yükselmesini veya düşmesini sağlayacaktır. Herhangi bir patatesi yağ içerisinde kızarttığınız zaman içerisine çektiği yağ nedeniyle oldukça yüksek bir kaloriye sahip olmuş olacaktır. Ancak patatesi hiçbir kalorisi olmayan su içerisinde haşladığınız zaman düşük kalorili ve uzun süre tok tutan bir besin tüketmiş olacaksınız. Patates diyeti ve diğer diyetlerde olduğu gibi her insan üzerinde kaybedilen yağ oranı farklılık göstermektedir.

Herhangi bir sağlık sorunu yaşayan kişilere bu diyeti önermiyoruz! Diyeti uygulamak için uygun olan kişilerin daha fazla ve daha sağlıklı bir şekilde kilo vermek için diyet süresince ufak egzersizler veya yürüyüşler yapması süreci olumlu etkileyecektir. Bu süreçte zayıflamayı desteklemek için yapacağınız ufak aktiviteler yanında yeşil çay gibi bitkisel çaylar da tüketebilirsiniz. Haftalık patates diyet listesi aşağıda gördüğünüz örnekteki gibidir:

Haftalık Patates Diyeti Listesi

1. Gün

Sabah: 2 adet haşlanmış patates (normal boy)

Öğle: 2 adet haşlanmış patates (normal boy)

Akşam: 3 adet haşlanmış patates (normal boy)


Sponsorlu Bağlantılar

 

2. Gün

Sabah: 2 adet haşlanmış patates (normal boy)

Öğle: 2 adet haşlanmış patates (normal boy)

Akşam: 2 adet haşlanmış patates (normal boy)

 

3. Gün

Sabah: 2 adet haşlanmış patates (normal boy)

Öğle: 2 adet haşlanmış patates (normal boy)

Akşam: 3 adet haşlanmış patates (normal boy)

 

4. Gün

Sabah: 1 tane elma, 2 adet mandalina

Öğle: 2 adet haşlanmış patates (normal boy)

Akşam: 2 parça but tavuk (ızgarada), 1 tatlı kaşığı sıvı yağ eklenmiş yeşil salata

 

5. Gün

Sabah: 1 tane elma, 2 adet mandalina

Öğle: 1 tane elma, 2 adet mandalina

Akşam: 2 porsiyon bonfile veya balık, karışık salata

 

6. Gün

Sabah: 1 tane elma, 2 adet mandalina

Öğle: 1 tane elma, 1 adet portakal

Akşam: 2 porsiyon bonfile veya balık, 1 tatlı kaşığı sıvı yağ eklenmiş karışık salata

 

7. Gün

Sabah: 1 tane elma, 2 adet mandalina

Öğle: Yeşil soğan ve 1 tatlı kaşığı sıvı yağ eklenmiş patates salatası

Akşam: Tavada 3 yumurta ve yanına yeşil salata

Yorum

  1. By Sevilay

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑