Lahana Diyeti Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı zayıflamak için önerilen diyetler arasından bulunan lahana diyeti fazla kilolarınızdan kurtulmak için bugün sizlere tanıtacağımız diyet türüdür. Uzmanlar tarafından önerilen ve birçok ünlünün bu diyeti uygulayarak zayıfladığını bildiğimiz lahana diyeti sayesinde sizler de fazla kilolarınızdan kurtulabileceksiniz. Diyetimizin en önemli besini olan lahana oldukça sağlıklı ve zayıflamak için tercih edebileceğimiz besinler arasındadır. Uygulayacağınız lahana diyeti sayesinde fazla kilolarınızdan kurtulurken vücut sağlığınızın da korunacağından ve birçok hastalıktan uzak olacağınızdan emin olabilirsiniz. Diyet kalori bakımından oldukça düşük olduğu için uzun süreli uygulanması tavsiye edilmemektedir. Diyeti uygulayan kişiler sağlık sorunu olan kişiler olmamalıdır. Uygulayacağınız diyet sayesinde ilk hafta içerisinde 4-5 kilo kadar verdiğinizi göreceksiniz.

Lahana Diyeti Faydaları

Lahana DiyetiLahana diyeti programınızda sık sık içmeniz gerekecek olan lahana çorbasının ana maddesi olan lahanadan dolayı oldukça sağlıklıdır. Bildiğimiz gibi lahana insan vücudunda meydana gelen selülitleri yok etmek ve kilo kaybetmek için tercih edebileceğimiz besinlerdendir. Bağırsaklarında sorun olan kişiler, bağırsak kanseri ile karşı karşıya olan kimselerin kesinlikle tüketmesi gereken lahana bu konuda tedavi edici özellik de taşımaktadır. Tam tersini yaşadığımız bir hastalık olan guatr hastaları ise kesinlikle bu diyeti uygulamamaya dikkat etmelidirler. Lahana diyeti listenizde tüketeceğiniz lahana ve özellikle çorbası oldukça yüksek antioksidan sağlamakla beraber kan şekerini düşürmekte ve dengelemekte oldukça etkilidir. Doktorlarımızın kimyasal tedavi ve ışın tedavisi gören hastalarına önerdiği lahana besini insan vücudunda enfeksiyonlara karşı güçlenmeyi sağlayan ve hormonları düzelten birçok özelliğe sahiptir. Lahana diyeti sayesinde cildinizin güzelleştiğini, kilolarınızdan yavaş yavaş kurtulduğunuzu, vücudunuzun daha dinç ve bağırsaklarınızın rahatlamış olduğunu göreceksiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

Lahana Diyeti Nasıl Uygulanır?

Diyetiniz süresince sık sık tüketeceğiniz lahana suyu ve lahana çorbası ve tabii ki bunların yanında ek gıdalar daha az kalori içerdikleri için kilo vermenizi sağlayacaktır. 1 hafta uygulanması gereken lahana diyeti çok uzun kullanımlar için önerilmemektedir. Edindiğiniz taze lahana yapraklarını mikserde veya meyve sıkacağında suyunu çıkarın ve her öğününüzden sonra 1 su bardağı için. Lahana suyu hem ince hem de kalın bağırsaklarınızda iltihapların yok olmasını sağlarken, vücudunuzda incelme meydana getirecektir. Diyet süresince tüketeceğiniz lahanadan dolayı gaz oluşmasından korkuyorsanız gün içerisinde bir çay kaşığı keten tohumunu su ile içmeniz gazınızı çıkartmanızı sağlayacaktır. Lahana diyeti süresince hazırladığınız lahana suyunuz dahil olmak üzere bol bol normal su içmelisiniz. Aşağıda vermiş olduğumuz linkteki diyet listesine tamamen tabii olmalı ve istediğiniz zaman lahana çorbanızı içebileceğinizi unutmamalısınız. Uzun süreli kullanımlara uygun olmadığını söylediğimiz diyeti en ideal 7 gün boyunca uygulayın.

Lahana Diyeti Programı:  7 Günlük Lahana Diyeti Listesi

Ne kadar çok lahana veya lahana çorbası tüketirseniz o kadar zayıflayacağınız bir diyet olan lahana diyeti boyunca ağzınıza alkol koymamalısınız. İlk günlerde zorlansanız da ikinci günden itibaren alışacağınız ve adapte olacağınız diyette belirtilen günlerde belirtilen besinleri yemelisiniz. Et yenmesi gereken günlerde kesinlikle tüketin çünkü vücudunuzun protein ihtiyacı o şekilde giderilecektir. Birçok artısı olan lahana diyeti sayesinde zayıflarken aynı zamanda daha sağlıklı bir vücuda sahip olabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑