İsveç Diyeti Nedir? Vücuda Etkileri Nelerdir?

Sağlıksız beslenme şekillerinden dolayı oluşan fazla kilolar, insanların büyük sorunlarından biri haline geldi. Bunun için genellikle bayanların daha çok tercih ettiği diyetler ve dahi spor vazgeçilmez çözümler arasında. Diyet seçerken kendinize en uygun ve sağlıklı olanını tercih etmeniz diyet sürecini sıkılmadan yapabilmenizi sağlar. Bu makalemizde günümüzde oldukça yaygın bir şekilde tercih edilen sıkı bir diyet olan İsveç diyetini anlatacağız.

İsveç diyeti son dönemlerde oldukça yaygın bir şekilde tercih edilen ve kişilerin diyeti uygulamasından sonra hızlı bir şekilde kilo verilmesi ile daha da dikkat çekici olmuştur. Diğer diyetlerle arasındaki önemli farklardan bir tanesi ise diyet süresince herhangi bir kahve veya meşrubatın içilmemesidir. Bu ve bunun gibi kuralları olan İsveç diyeti ile çok fazla insan kilo verebildiği için bu diyetin ünü ülkemize kadar ulaşmıştır. Oldukça etkili olan diyetler arasında bulunan İsveç diyeti tam olarak 13 gün sürmekte ve her günün kendi diyet listesi bulunmaktadır. 13 gün boyunca diyeti uygulayan kişiler kendilerinde 7-20 kilo arası kilo verildiğini gözlemlemiştirler. Oldukça kısa bir sürede bu kadar kilonun verilmesinin yanında diğer diyetler için genellikle gözlemleyen bir noktada İsveç diyeti avantaj sağlamaktadır. Şöyle ki İsveç diyetini 13 gün boyunca kurallarına İsveç Diyetitamamen uyarak uygulayan ve zayıflayan kişiler, yiyeceklerin metabolizmada meydana getirdiği değişikliklerden dolayı 2 sene boyunca verdikleri kiloyu geri almamaktadırlar. Oldukça büyük bir avantaj olan bu nokta bu diyetin tercih edilmesinin en temel maddelerindendir. Bu diyete başlamayı düşünen okurlarımız için hazırladığımız 13 günlük İsveç diyeti programına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz: İsveç diyeti listesi

 


Sponsorlu Bağlantılar

İsveç Diyeti ve Vücuda Etkileri

Birçok diyetler arasından tercih edebileceğiniz İsveç diyeti iştahın azalarak metabolizmanın hızlanmasına ve kilo kaybının artması için sindirime oldukça yardımcı olmaktadır. İçerisinde bulundurduğu yiyecekler ve içecekler sayesinde gerekli vitamin,mineral ve amino asitleri barındırmakta ve kilo vermek için ekili olan elektrolitleri içermektedir. Diyetler amaçları bir olsa da içerdikleri yiyecekler ile farklılıklar bulundurmaktadırlar. İsveç diyeti lifli yiyeceklere ağırlık vermekle beraber yeşil çay tüketimine de önem vermektedir. İçerdiği besinler sayesinde sağlıklı bir şekilde zayıflamayı sağlarken, metabolizmanın kendine gelmesini ve vücudun temizlenmesini sağlamaktadır. Diyet içerisinde bulunan aynı gün içindeki öğlen ve akşam öğünlerini yerlerini de isteğinize göre değiştirebileceğiniz bu diyet sayesinde canınızın çektiğini yemeniz mümkün olacaktır. Diyetler arasından özelliklerinize ve zevklerinize en uygun olanını tercih etmeniz zayıflamanız için önemli bir adımdır. İsveç diyeti seçim tercihiniz ise günde en az 20 dakika spor yapmaya özen göstermelisiniz. İsveç diyeti 13 günden fazla yapılmamalı ve kilo vermeye devam etmek istediğinizde en az 3 ay arayla diyetinizi tekrarlamalısınız.

İsveç Diyeti Kimler İçin Önerilmez?

Herhangi bir sağlık problemi olmayan kişiler bunun yanında özellikle de kolesterol ve karaciğer veya böbrek konusunda rahatsızlıkları olmayan kişiler diyetler arasından İsveç diyetini seçebilmeleri mümkündür. Yaşlıların ve 18 yaşından küçük olanların tercih etmemesi gereken bu diyet türü, metabolik olarak hasta olan kişiler tarafından da yeniden tetikleme riskine karşılık tercihler arasında olmamalıdır. Özellikle gut hastası olan bireylerin, diyabeti veya metabolik rahatsızlıkları olan kişiler bu diyetten uzak durmalıdırlar. Bu tür rahatsızlıkları olan kişiler önce doktoruna danışmalı sonrasında diyete başlamalıdırlar. Ülkemizde birçok ünlünün de bu diyeti uygulayarak zayıfladığı ve deneyimlerini paylaştığı bilinmektedir. Hızlı ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak için tercih edebileceğiniz İsveç diyeti, kurallarına tamamen uyularak belirlenen günler arasında yapan kişilerin 7-20 kilo arasında zayıfladığı görülmüştür.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑