Hollywood Ünlülerini Zayıflatan Vegan Diyeti Listesi

Vegan Diyeti ListesiTüm hayvansal gıda tüketiminin alınmasının durdurulmasına yönelik hazırlanan diyet çeşitlerinden birisidir. Özellikle son yıllarda kadınlar tarafından fazlasıyla revaçta olan bir diyet olmayı başarıyor. Sağlığını dikkate alan hemen herkes bu diyeti sorunsuz bir şekilde uygulayarak kısa sürede fit bir görünüm elde edebilir. Genelde diyet amacıyla değil daha çok protesto amacıyla çıkmış olsa da zayıflamaya olumlu etkisi fark edilince artık diyet olarak insanların önüne sürülmüştür. Üstelik bu diyeti ünlüler de zayıflamak adına sık sık tercih ederek reel yaşantılarında uygulamaya başlıyor.

Genelde hayvansal gıdalar dikkatsizce tüketildiğinde sağlık açısından çoğu zaman tehdit oluşturabiliyor. İşte bu tür tehditlerle mücadele için vegan diyeti uygulamaya başlayabilirsiniz. Vegan diyeti sanıldığı kadar hafife alınacak türde olunmadığı için mutlaka dikkatli bir şekilde uygulanmasında da fayda vardır.

Vegan Diyeti Nasıl Yapılır?

Hızlı zayıflamaya yardımcı olacak vegan diyetini ilk defa uygulayacak olan kişiler diyetin nasıl uygulandığını fazlası ile merak ediyor. Vegan diyeti listeniz hazırlanırken hayvansal gıdalardan uzak bir şekilde besinler yer alacak. Ünlü sanatçı Jennifer Lopez vegan diyeti uygulamış ve hızlı bir şekilde kilo vermiştir. Dünya çapında marka haline gelen pek çok sanatçının da uygulamış olduğu bu diyet gün geçtikçe daha da fazla popülerleşmeye başlıyor.

22 gün boyunca sebze, meyve, fındık ve tahıllarla beslenmeli ve hayatınıza hiçbir şekilde et, hayvansal gıdaları sokmamanız gerekir. Günlük kalori alımınızı 1400’le sınırlı tutmanız da gerekiyor. Aynı zamanda diyet listenizi belirlerken de mutlaka karbonhidrat ve şeker içeren gıdalardan da uzak durmanız gerektiğini unutmayın.


Sponsorlu Bağlantılar

Vegan Diyeti Faydaları

Vejeteryanlık kavramı ile veganlık çok fazla karıştırılmaktadır. Genelde vegan olan kişiler hem et yemez hem de hayvansal gıdaları da hiçbir şekilde hayatına sokmazlar. Bu sebeple ikisi karıştırılmaması gerekir. Hayvansal gıdalar yer almadığından dolayı sağlıklı bir şekilde vegan diyeti ile kilo verilebilir.

Vegan Diyeti Yapan Ünlüler

Bu diyeti uygulayanların başında dünya çapında tanınan bir marka olan Jennifer Lopez yer alıyor. Aynı zamanda Beyonce ve Rihanna da vegan diyeti uygulamış ve olumlu etkisini görmüştür. Diyeti 22 gün boyunca düzenli bir şekilde uygulamanız gerekiyor.

Vegan Diyeti Listesi

*22 gün boyunca uygulanacak vegan diyeti listesi

Kahvaltı: Meyve soya sütü, Mısır gevreği, Bir dilim kepekli ekmek, Reçel ya da fındık ezmesi

Öğle: Kepekli ekmekten yapılan sandviç, Nohut ya da pirinç salatası

Akşam: Baklagillerle hazırlanan bir porsiyon tahıllar, Pilav ya da makarna yemeği, Salata, Meyve

Ara Öğün: Taze ve kuru meyveler, çiğ sebze  

Yorum

  1. By nermin

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑