Hızlı Zayıflatan Diyet Listesi

Kilo vermek şuan ki dönemin en büyük sorunları arasında yer almaktadır. Hızlı zayıflamak için kimi bıçak altına yatarak kimide spor salonuna servetler yatırarak çözmeye çalışıyor. Kilo vermenin bunların dışında bir çok yolu bulunmaktadır ancak bunların çoğunda aç kalacaksınız ve yediklerinizden tatmin olmayacaksınız. Eğer demire karşı bünyeniz zayıfsa açlığı sert yaşayacağınız için bunlardan kısa sürede vazgeçeceksiniz. Kilo vermek içi belirli yollar bulunmaktadır. Bu yollardan bir kaçını sizlere maddeler halinde kaleme alalım

 • Yemek yeme istediğe karşı direnç gösterin ve az tüketmeye özen gösterin
 • Açlığınızı kontrol altına alın hızlı kilo verin.
 • Kilo verirken metabolizma hızı önemlidir bundan dolayı metobolik sağlığınızı iyileştirin.

Acil Kilo Vermek İçin 5 Günlük Yoğurt Diyeti İçin TIKLAYINIZ.

3 Adımda kilo vermenin yollarını ve hızlı zayıflatan diyet listesini sizlere kısaca aktaralım.

1-) Şeker ve Nişastayı Kesin 

Kilo vermekteki ilk hedefiniz karbonhidratı azaltmak olsun bununda yolu şeker ve nişastadan uzak durmanızdır. İnsülin hormonu bu gıdaları aldığınız takdirde fazla olarak salgılanmaktadır. İnsülin ise vücutta en fazla yağ depolamaya yarayan hormondur. İnsülin salgılanmasını düşürdüğünüz zaman yağın depolardan çıkması kolaylaşır ve vücutta karbonhidrat yerine yağ yakılmaya başlanır.

İnsülin seviyesinin düşmesinin bir diğer yararı ise böbrekler üzerinedir böbrekleriniz şişmeden rahatça fazla suyu atar ve sodyum birikmesini önler. Bu şekilde beslendiğiniz zaman ilk haftada hem vücuttaki biriken yağdan hem de sudan 10 kilo kaybetmeniz kaçınılmazdır.

2-) Protein, Yağ ve Sebze Tüketin

Yemeklerinizin ana bileşenlerinde Protein, Yağ ve düşük karbonlu sebzeler kullanılmalıdır. Yemeklerinize bu şekilde tasarlarsanız günlük ihtiyacınız olan karbonhidratın alımını önerilen seviyelere yani 20-50 gram arasına düşürecektir.

Protein Kaynakları

Protein ile beslenmek önelidir. Kilo vermek isteyenlerin ilk önce yedikleri besinleri iyi seçmesi gerekmektedır bundan dolayı protein ile beslenmek isteyenlerin alacağı besinler sırası ile böyledir Et – Sığır eti, tavuk, kuzu, pastırma, Balık ve Deniz Ürünleri – Somon, alabalık, karides, ıstakoz, Yumurtalar Omega 3 zenginleştirilmiş veya mera yumurtaları en iyisidir. Bol miktarda protein ile beslenmek kilo verme dönemlerinde önemlidir. Bu metabolizmayı günlük 80 ile 100 kalori arasında harcamayı artımaktadır. Kilo vermek isteyenler için protein besinlerin kralıdır.


Sponsorlu Bağlantılar

Düşük Karbonlu Sebzeler:

Düşük karbon içeren sebzelerin bağları zayıf olduğu için az miktarda enerji içermektedir bundan dolayı zayıflama dönemlerinde sebze tüketmek önemlidir. Tüketilecek sebzeler arasında 

 • Brokoli,
 • Karnabahar,
 • Ispanak,
 • Süs lahanası,
 • Brüksel lahanası,
 • Lahana,
 • Marul,
 • Salatalık,
 • Kereviz gibi bu sebzeler önemlidir.

Düşük karbonlu sebzeleri bolca tüketmekten kaçınmayın. Günlük karbonhidrat sınırını aşmadan yemekten kaçınmayın. Et ile birlikte sebze tüketmeniz sağlıklı bir yaşam sürmeniz için gerekli olan liflerii mineralleri ve bunlarla birlikte vitaminleri almanız için gereklidir.

Yağ Kaynakları:

Yağ normalde kilo vermede zararlı olarak bilinse de doğru yağları kullanarak istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz. Kilo verme döneminde Zeytin yağı, Hindistan cevizi yağı, Avokado yağı, Tereyağı gibi yağ bileşenlerini kullanırsanız sizin için faydalı olabilir. Günde 2-3 öğün beslenin eğer bu size açlık hissinizi bastıramıyorsanız 4. Öğünüde tüketebilirsiniz. Yağ yemekten çekinmeyin, düşük karbonhidratlı ve düşük yağlı besinler tüketmek sağlık açısından sıkıntı olabilir. Bu şekilde beslenmeniz sizlere bir başarısızlık getirir ve buda vazgeçmenizi kolaylaştırır. Bu yağlar arasında kullanılacak en sağlıklı yağ Hindistan cevizi yağıdır bunun nedeni ise yapı taşlarının MCT’ler olarak adlandırılan yağlar açısından zengin olmasıdır. Bu Yağ diğerlerine göre daha uygundur ve metobolizmayı hafifletici etkisi bulunmaktadır. Bu tarz doğal yağlardan korkmayın bunlar doymuş yağ olduğu için kalp hastalıkları riskini etkilemediği gözlemlenmiştir.

Yağ Yakıcı Diyet İçin TIKLAYINIZ.

3-) Ağırlıkları Haftalık 3 Kat Artırın

Kilo vermenin en önemli etmenlerinden birisi ise spordur. Düzenli spor yapmak yapacağınız diyetler ile de büyük etki kazanacaktır. Bu planlara uyduğunuz taktirde spor yapmanız çok gerekmese de spor yapmanız kilo vermeyi hızlandırmak için gereklidir. Spor yapmadaki en güzel program haftada 3-4 gün spor salonuna gitmektir. Isınma, ağırlık kaldırma ve daha sonra germe hareketleri ile yapacağınız çalışmalar kilo vermenizde etkili olacaktır. Spor salonlarındaki eğitmenler sizlere bu konularda yardımcı olacaktır.

Ağırlık kaldırmanız kalori yakmanıza sebep olacak ve metabolizmanızın düzgün çalışmasına yardımcı olacaktır. Ağırlık kaldırmayı yapmak istemezseniz bunun yerine koşu, yürüyüş veya yüzme gibi daha kolay sporlara yönelebilirsiniz. Bunlarda yağ yakımında yardımcı sporlardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑