Goji Beryy (Kurt Üzümü) Diyeti

Goji Berry adlı meyve nedir, faydaları nelerdir ve Goji Beryy Kurt Üzümü diyeti nasıl yapılır gibi sorularınızı yazının devamında bulabilirsiniz. İlk Olarak Goji Berry nedir ile başlayacağız. Goji Berry bitkisi özellikle uzak doğu ile Asya ülkelerinde uzun sürelerce kullanılmıştır ve son yıllarda ise ülkemizde popülerliği artmıştır. Goji Berry bitkisi bir çok alanda kullanıma açık bir bitkidir. Goji Berry ülkemizde farklı isimler de bilinmektedir bu isimlerden birisi kurt üzümü diğeri ise kızıl elmadır. Bu bitkinin meyvesi, sapı ve çayı farklı alanlarda kullanılmaktadır. Kurutulduktan sonra Goji Berry çok lezzetli bir meyve olarak tüketilebilir ve bu meyvenin kurutulmadan önce yumuşak bir görüntüsü vardır.

Goji Berry Diyeti Uygulanışı; Goji Berry sabahları tüketebilirsiniz. Sabahları kullanmanız zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Sabah kullanırken her sabah hazırlayacağınız ılık suyun içerisine 3 tane kurt üzümü atın ve attıktan sonra 5 dakika bekleyin sonrasında bu suyu için. Aç karnına tüketeceğiniz bu suyun sayesinde vücudunuzdaki yağların erimesine yardımcı olacaktır. Goji Berry suyunu sabah tükettikten sonra Beyaz ekmek, mayalı , yağlı ve şekerli besinleri tüketmekten kaçının. Goji Berry suyunu içerken yediğiniz ve içtiğiniz her şeye dikkat ederseniz üç gün içerisinde değişimi fark edeceksiniz. Bu üç günde yağların eridiğini hissedeceksiniz. Bu üç gün sizler için önemlidir yediklerinize ve içtiklerinize dikkat edin. Goji Berry kurutulmuş üzüm olarak gün içerisinde de tüketmeniz mümkündür.

Goji Beryy (Kurt Üzümü)


Sponsorlu Bağlantılar

 

Goji Berry Faydaları

 • Goji Berry yani ülkemizdeki ismi kurt üzümü olan meyvenin vitamin yönünden oldukça zengindir ve metabolizmayı güçlendirerek vücudunuzu dinç tutar.
 • Enerji vermesinden ve bununla birlikte zihni güçlendirdiği için Tibet ve Çin gibi ülkelerde mutluluk meyvesi olarak da anılmaktadır.
 • Sağlık konusunda etkili olduğu için alternatif tıp tercih edenlerin sıkça kullandığı meyvedir. Kurt üzümünü hem taze olarak hem de kurutulmuş olarak tüketmeniz mümkündür.
 • Goji Berry bitkisinin sapında bulunan öz suyu cilt sağlığı için faydalıdır ve aromatik konusundan dolayı bazı terapistler kullanmaktadır.
 • Kurt üzümü son yıllarda diyet yapanlarında sıkça kullandığı bir meyvedir. Diyet yapanlar hem sağlığı güçlendirdiği ve enerji verdiği için kullanılmaktadır.
 • Goji Berry yani kurt üzümünün yağ yakıcı etkisi bulunmaktadır. Bu etkisini bir çok diyet yapan kişi haplardan karşılarken doğal bir ürününde bunu yapması zayıflamak isteyenlerin ilgisini çekmektedir.

Goji Berry Diyetinin Önemi

 • Diyet yaparken aniden gelen tatlı krizlerinizi Goji Berry meyvesinden tüketerek önleyebilirsiniz. Glisemik indeksi düşük olan bir bitki olduğu için kan şekerinizi düzenleyici etkide bulunmaktadır. Goji Berry bitkisi gün içerisinde kan şekerinizin düzensizliğini önler ve az yemenize yardımcı olur.
 • Diyet yapan kişiler Goji Berry meyvesini tüketeceklerse kurutulmuş olanını tüketmesi gerekmektedir. Bu meyvenin kurutulmuşu metabolizmayı hızlandırır ve vücutta gereksiz yağ yakımını engeller bunların yanında birikmiş yağ kütlelerinin parçalanarak kaybolmasını kolaylaştırır.
 • Diyetisyenler ara öğünlerde kurutulmuş meyveleri yemenizi önermektedir ve bu kurutulmuş meyvelerin içerisinde kurt üzümü bulunursa daha az kalori almanıza yardımcı olur.
 • Goji Berry Yüksek oranda lifli yapısı ile bilinir bu yapısından ötürü mide de uzun süre kalmaktadır ve bu nedenden ötürü uzun süre tok kalmanıza imkan sağlayacaktır ayrıca sindirim sistemine yardımcı rol oynamaktadır ve ishal ile kabızlık gibi sorunları ortadan kaldıracaktır.
 • Goji Berry yiyen kişilerin Hamur işi, tatlılar ve kızartmalar gibi un, şeker ve yağ oranı yüksek besinlerin tüketiminin azaltığını gözlemlenmiştir. Tatlıya karşı direnciniz düşük ise düşük kalorili kurt üzümü tam size göre.
 • Kurt üzümü içerisinde barındırdığı güçlü antioksidanlar hücreleri yeniler ve vücutta bulunan toksinlerin atılımına yardımcı rol oynar.
 • Vitamin yönünden zengin olan Goji Berry içerisinde barındırdığı C, E ve B vitaminleri ile sağlığınıza faydalı olacaktır bunun yanında bünyesinde barındırdığı demir, kalsiyum ve çinko gibi mineraller ile de faydalı olacaktır. Protein konusunda zengin bir besindir. Halsizlik ve yorgunluk hissini gün içerisinde hissetmezsiniz ve gündüz uykusuna engel bir meyvedir.

Sağlıklı besinler ile zayıflamayı denemelisiniz bunların haricinde kullanacağınız ilaçlar ile sağlığınıza zarar verebilirsiniz. Her zaman doğal yöntemler zayıflamak için daha idealdir. Goji Berry meyvesi ile yapacağınız diyet hem sağlığınız hem de güzelce kilo vermeniz için idealdir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑