Göbek Eritme Hareketleri | En Etkili Karın Egzersizleri

Vücudumuzun  genellikle en fazla yağ toplayan bölgesi göbeğimiz ve çevresidir. Bugünkü makalemizin konusu olan göbek eritme hareketleri ile göbek çevremizdeki yağlanmayı ortadan kaldırmamız mümkün. Göbek eritme hareketleri karın çevresini sıkıştırarak yapılacağı için bu bölgedeki yağlanmayı eritecek ve akabinde sıkılaşmasını sağlayarak estetik bir görüntü verecektir. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta göbek eritme hareketlerini  her gün aynı sürelerde ve aynı tempoda düzenli şekilde uygulamaktır. Bu sayede karın kaslarımız kuvvetlenirken  özellikle bel ve göbek yağlanması ortadan kalkar. En klasik göbek eritme hareketlerinden birisi olan mekik hareketi ile yağlardan kurtulmak mümkündür. Günde 10 ila 15 defa normal  mekik,  10-15 defa ise sağ ve sol olmak üzere bacaklarla birlikte yanlara doğru yapılacak olan mekik ile hem bel çevresi hem de karın yağlardan arındırılabilir.

Göbek Nasıl Eritilir?

karın eritme hareketleriGünümüzde maalesef ki insanlar hazır ve yağlı yemek kültürüne çok alıştılar. Bu da beraberinde obeziteyi getirdi.  Bu yüzden hangi yaş grubundan olursanız olun obezite artık evlerimize girdi.  Bunun bir diğer sebebi oturarak çalışmak, bilgisayar başında çok fazla zaman geçirmek, spor yapmamak, düzenli ve dengeli beslenmemek geliyor. Bu durumu önleyebilmek adına mutlaka evlerinizde  sulu ev yemekleri yemeği tercih edin  ve sebze tüketimine ağırlık verin. Göbek eritme hareketleri tek başına hiç bir anlam ifade etmezken dengeli ve sağlıklı beslenme ile güzel bir uyum yakalar. Çünkü zayıflama sürecinde egzersiz %30, diyet ve beslenme ise %70’lik bir etkiye sahiptir. Göbeğinizden şikayet ediyorsanız, eski kıyafetlerinizin içine girmekte zorlanıyorsanız, merdiven çıkarken veya kısa mesafeleri yürürken nefes nefese kalıyorsanız bunun sebebi göbeğinizin ve vücudunuzun yavaş yavaş yağlanıyor oluşudur.


Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Göbek Eriten Diyet Listesi

Göbek eritme hareketleri yalnızca göbek için yapılıyormuş gibi görünse de aslında tüm vücudunuzu çalıştırır. Göbeğinizdeki yağların erimeye başlaması ile karnınız daha düz bir form alır ve kollarınız, bacaklarınız, sırtınız ile kalçanız da şekillenmeye başlar. Göbek eritme hareketlerinin  etkilerini test etmek isterseniz her sabah ve her akşam olmak üzere bu hareketleri iki hafta boyunca deneyin ve sonrasında daha önce içine sığamadığınız bir kıyafetinizi giymeye çalışın. Etkiyi fark ettiğinizde hem çok şaşıracak hem de çok mutlu olacaksınız. Bu konuyla ilgili en etkili karın eritme egzersizlerinden derlenen videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Göbek çevresini en çok yağlandıran ve kilo almanıza sebep olan asitli içecekleri, cipsleri ve fastfood tarzı yiyecekleri bir kenara bırakın. Hayatınızı yemek anlamında düzene koyduğunuzda her şey çok daha kolay olacak.

Kaynak: vucutgelistirmehareketleri.org/gobek-eritme-yontemleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑