Göbek Eritme Diyeti ile Yağlarınızdan Kurtulun

Genellikle kiloyu göbekten ve basenlerden alan kadınların bu konudaki şikâyetlerine denk gelmişsinizdir. Bünyesel olarak yağlanma erkeklerde ve bayanlarda en fazla göbek çevresinde oluşmaktadır. Yağlanmanın bu bölgede oluşmaması ve oluştuysa kaybolması için belirli diyetler ve göbek bölgesini çalıştıracak spor egzersizleri yapmalısınız. Uygulayacağınız göbek eritme diyeti sayesinde orantılı bir şekilde vücudunuzdaki fazla kilolardan kurtulurken aynı zamanda göbek çevrenizdeki bölgesel yağlanmadan da kurtulmuş olacaksınız. Göbek çevresinde meydana gelen yağlanmanın temelini karbonhidratlı yiyecekler oluşturduğu için uygulayacağınız göbek eritme diyeti daha çok karbonhidratlara yönelik olmalıdır. Rahat bir hayat yaşamanızı engelleyecek olan göbek çevresindeki yağları yakmak için yapacağınız bu diyet sayesinde orantılı bir vücuda sahip olmuş olacaksınız.

Göbek Eritme Diyeti ve Karbonhidratlar

Göbek Eritme DiyetiGöbek eritme diyeti uygularken karbonhidrat miktarınızı azaltmaya çalışmalısınız. Tamamen bırakmak sağlığınız açısından olumsuzluk teşkil edeceği için eskisine göre daha az yemeniz ve yavaş yavaş yemeniz gerekir. Öğünlerinizin yanında sebze bulundurmanız tokluk hissi oluşturacağı için karbonhidratı kendi isteğinizle daha az yemiş olacaksınız. Özellikle güne sıkı bir kahvaltıyla başlamalı ve günün en önemli öğünü olduğunu unutmamalısınız. Kahvaltısız bir gün boyunca yediğiniz her yiyecek vücudunuzda yağ olarak depolanacağı için göbek eritme diyeti içerisinde mutlaka kahvaltı öğününü atlamamaya dikkat edin. Göbek eritme diyeti uygularken öğünlerinizin arasını acıkacağınız kadar uzatmamaya dikkat edin. Kurt gibi acıkmak tabirini kendinizde görüyorsanız, bunun anlamı o öğünde gereğinden fazla yiyeceğiniz manasına gelmektedir. Bu nedenle tam olarak acıkmadan, tıka basa doymadan ve karbonhidrat yanında sebze ve protein de bulundurarak öğünlerinizi tamamlayın. Her zaman hareketli olmaya çalışın ve normalde yapmadığınız şeyleri artık düzenli olarak hareketli bir şekilde yapın. Örneğin yemeğinizi dışarıdan sipariş etmek yerine kendiniz yapın veya market alışverişlerinize kendiniz gidin, mümkünse asansör kullanmayın. Bu gibi küçük aktiviteler daha fazla hareket etmenizi sağlayacaktır. Tabi ki bu süreçte düzenli bir spor yapmak çok daha etkili olacaktır. 3 haftada göbek eriten diyet listesi için bu makalemize göz atabilirsiniz: https://diyetlerim.org/gobek-eriten-diyet-listesi/  Bu 21 günlük diyet programı başarıyla uygulandığında vücudunuzdaki değişime bizzat şahit olabileceksiniz..


Sponsorlu Bağlantılar

Karın Eritme Diyeti Uygulamaları

Gün içerisinde en az 6-8 bardak su içmeye çalışın ve bağırsaklarınızın düzenli çalıştığından emin olun. Göbek eritme diyeti içerisinde şekerli yani karbonhidrat oranı yüksek besinleri sadece tadımlık olarak bulundurun. Bir porsiyon meyve dahi günlük şeker ihtiyacınızı karşılayacak değerlerdedir. Bu süreç içerisinde porsiyonlarınızı küçük tutmaya ve her zaman zayıflamanız gerektiğini unutmadan iradenize sahip olarak yemek sofrasına oturun. Tuzu yemeklerinizde abartmayın ve sadece gerektiği kadar tüketmeye çalışın. Göbek eritme diyeti sıraladığımız kriterlerle hazırlandığı gibi kendinizde bu kriterlere uygun şekilde bir diyet hazırlayabilirsiniz. Dışarıdan alacağınız ürünlerin light olmasına dikkat edin. Bu süreçte her zaman söylediğimiz gibi gazlı içecekler, fast food, sağlığınızı tehlikeye sokacak olan sigara, alkol gibi her türlü yiyecek ve içecekten uzak durmaya çalışın. Göbek eritme diyeti uygulamasında tüketeceğiniz karbonhidratlı yiyecekleri en hareketli olduğunuz sabah ve öğlen öğününe taşıyın ve bu öğünde aldığınız karbonhidratları yakacak kadar hareketli olun. Kilo vermeye başladığınızdan itibaren görünümünüzde fiziksel olarak değişiklikler olacaktır. Karın bölgenizde yağ yakımı başlayıp incelme gerçekleşince göbeğin kendisini toplaması için göbek kısmını çalıştıracak egzersizler yapın ve kasların güçlenmesini sağlayın.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑