En İyi 5 Protein Tozu Markası

en-etkili-5-protein-tozuBildiğimiz gibi sporla ilgilenen bireyler ihtiyaç duydukları beslenme ihtiyacını bir zaman sonra karşılayamamaktadırlar. Yapılan ağır antrenmanlar için gerekli olan besin değerleri kas yapımı için yeterli olmadığı durumlarda araya ek gıdalar girmektedir. Hobi olarak değil de gerçekten kas yapmak, vücut geliştirmek için egzersiz çalışmaları yapan kişilerin daha çok ihtiyaç duyduğu bu supplement ürünler, vücutta bulunması gereken proteini karşılamaktadır. Kilolu olan ve vücutta fazla yağlanması olan kişiler zaten yaptıkları egzersizlerle vücutlarındaki depolanmış yağı kullanarak kaslarını geliştirebilir. Ancak bunun için yetersiz olan zayıf veya normal kiloda olan kişilerin, kas oluşumu sağlayabilmesi için dışarıdan protein tozu gibi ek gıda alması gerekebilir. Bu nedenle bugün sizlere en çok tercih edilen, en kaliteli 5 protein tozu markası ve içeriği hakkında bilgi vereceğiz. İnternet üzerinde yaptığınız küçük bir araştırma sonrasında dahi yüzlerce ek gıda markası bulabilirsiniz. Ancak bunların orijinal ve kaliteli olması bir sporcu için oldukça önemlidir. Bu nedenle sizler için en iyi 5 protein tozunu araştırdık ve özellikleriyle birlikte makalemizde anlattık. İşte en iyi, en kaliteli 5 protein tozu markası:

 

En İyi 5 Protein Tozu

Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu 2273 Gr

Amerika’da satışa çıkarıldığında yoğun ilgi ile karşılaşılan Optimum Gold Standart Whey protein tozu ülkemize geldiğinde de yoğun ilgi görmüştür. Bu ilginin nedenleri arasında ilk olarak içerisinde bulundurduğu kaliteli proteinler bunun yanında sporcuların kolayca servis haline getirebildiği Optimum Gold Standart Whey diğer protein tozlarına göre içeriği daha zengindir.

Bu protein tozunun içerisinde barındırdığı kaliteli konsantre Whey protein tozu sayesinde vücuda giren protein miktarı artacaktır ayrıca bu proteinin kısa ismini firma WPA olarak belirlemiştir bunun yanında içerisinde kaliteli izole whey protein tozunu da barındırdığı bilinmektedir bu iki kaliteli protein sayesinde bir servis Optimum Gold Standart Whey tüketmeniz durumunda vücudunuza girecek protein miktarı 24 gram olarak belirtilmiştir. Optimum Gold Standart Whey protein tozunun ilgi görmesinin bir nedeni olarak da vücudunuza giren gıdalardan alacağınız yapı taşlarının daha kolay geçiş yapmasıdır bunun nedeni de bu tozun emilime yardım etmesidir. Emilimin artması ile gün içerisinde tükettiğiniz gıdalar beslenmenize daha çok yardımcı olacaktır. Bu tozun içerisinde bulunan hydrowhey sayesinde emilim artacaktır bunun haricinde de içerisinde barındırdığı proteinlerin kaliteli olmasından dolayı fiyatı biraz yüksek olacaktır.

Optimum Gold Standart Whey Protein Tozu İçeriği

Bu içerik bilgileri 1 ölçek yani 30,4 Gramlık protein tozu için geçerlidir.

 • 23,9 Gram Protein
 • 1,8 Gram Karbonhidrat
 • 1,1 Toplam Yağ
 • 1,2 Gram Şeker
 • 0,6 Mg Lif
 • 0,074 Gram Sodyum

 

Satın Almak İçin Tıklayın: Optimum Whey

 

2) Multipower 100 Pure Whey Protein

Alman zekâsı ve teknolojisiyle üretilen Whey protein tozu Multipower markasına aittir. Türkiye’de supplement ürünlerinde en çok tercih edilen markalardan biri olan Multipower Türk ve diğer sporcular için ürettiği bütün ek gıdalarla ilgiyi ve talebi üstüne çekmiştir. Multipower markası uzun zamandır geliştirmeyi düşündüğü Whey Protein ürünü için sonunda gerekli adımları atmış ve yeni ürününü piyasaya sunmuştur. Bugüne kadar sporcuların sıklıkla tercih ettiği şeffaf sarı şişedeki whey protein ürününün üretimini durdurmuş bunun yerine çok daha gelişmiş olan Multipower 100 Pure Whey Protein ürününü çıkarmıştır. Bu yeni ürünün bir servisinde bulunan protein miktarı önceki ürüne göre 2 gr arttırılmış ve toplamda 24 grama çıkarılmıştır. Önceki ürünün eksi yönleri arasında sayılan BCAA miktarı bu yeni ürünün içeriğine bolca eklenmiş, şeker ve kalori oranı azaltılmış ve çilek aroması dışında karamel ve muz & mango aromaları seçenekler arasına eklenmiştir. Bu yeni ürün ile birlikte Multipower firması, protein tozları kapsamında kaliteyi bir üst seviyeye taşıyarak oldukça etkili bir ürünü piyasaya sunmuş oldu.

multipower 100 pure whey protein

 

Satın Almak İçin Tıklayın: Multipower 100 Pure Whey Protein


Sponsorlu Bağlantılar

 

3) The Protein Works Whey Protein Tozu

İngiltere Premier liginde bulunan Everton FC sponsorluğunu üstlenen The Protein Works isimli firma üretmiş olduğu protein tozları ile de kendinden sıkça söz ettirmektedir. İlk olarak Üretim yeri İngiltere olan bu protein tozlarının üretildiği yerde yoğun ilgi görmesi sonucunda Avrupa’dan da yoğun talep görmüştür ve sonrasında helal sertifikası aldıktan sonra ülkemizde de satışı başlamıştır. Ülkemizde tercih edilmesinin nedenleri arasın da ilk olarak  damak tadına hitap etmesi gelmektedir sonrasında zengin protein içeriği ve düşük karbonhidratlı yapısı ile sporcuların gözdesi haline gelmiştir. Lezzet kazanması için içerisinde bisküvi aroması ile birlikte steviol tatlandırıcı tercih edilmiştir. Sporcuların sağlığı açısından bu tatlandırıcının pek zararı bulunmamaktadır.

The Protein Works Whey Protein Tozu Özellikleri

 • Glüten, suklaroz ve assesülfam kesinlikle içermemektedir.
 • Bu ürün ülkemizde satılabilmesi için helal sertifika bulundurmaktadır.
 • Et tüketiminde sorun yaşayan kişilerin bu ürünü tüketmesinde bir sakınca bulunmamaktadır.
 • Bu ürünler kapların içerisinde toz halinde bulunmaktadır.
 • Yapımı kolay olup su içerisinde hızlı çözünen bir karakteristik özelliği bulunmaktadır bununla birlikte tüketimi kolay olacaktır.

The Protein Works Whey Protein Tozu İçeriği

 • 7 Gram Protein
 • 7 Gram Karbonhidrat
 • 4 Gram Lif

 

Satın Almak İçin TıklayınNaked Whey Protein

 

4) Nutrich Prorich Whey Protein 2310 gr

Bu ürün vücut geliştirme sporu ile meşgul olan kişiler için oldukça faydalı bir üründür. Özellikle her türlü yolu deneyip bir türlü kas gelişimini istediği düzeyde sağlayamayan kişiler için. Bu ürün içerisinde aminoasit, bcaa, kreatin, vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Özellikle içerisinde bulunan kreatin sayesinde kas gelişimi oldukça etkin olmaktadır. Aynı zamanda içerisinde bulunan vitamin ve mineraller vücudun ihtiyacını karşılayarak vücudun etkin bir şekilde spora adapte olmasını sağlarlar. Bu sayede vücudun spor ile adaptasyonu ile maksimal düzeyde fayda sağlanabilir. Ürünün kullanımı oldukça basit olup, kana geçişi hızlı olmaktadır. Kana geçişinin hızlı olması vücudun üründen hızlı bir şekilde fayda sağlamasını sağlamaktadır. Bu yüzden içerisinde izole ve konsantre whey bulunmaktadır. Ürünün bir kutusu ortalama olarak 70 servis içermektedir.

Kullanım Önerileri

Sabah kahvaltıdan önce ve antrenmandan hemen sonra 300-350 ml su veya süt ile 1 ölçek ürün karıştırılarak tüketilir.

Ürünün tüketilmesi oldukça basit ve kolaydır. Dozu ayarlamak için diyetisyenden bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda özel hastalığı bulunan kişilerin ürünü tüketmeden önce mutlaka doktoru ile görüşmesi gerekmektedir.

 

 

Satın Almak İçin Tıklayın: Nutrich Prorich Whey Protein 2310 gr

 

5) Dymatize ISO 100

Kilo aldırıcı ürünlerde de adını sıklıkla duyduğumuz Dymatize markası son dönemlerin en çok tercih edilen protein tozlarından ISO 100’ü üreterek zirvede kalmayı başarmıştır. ISO 100 protein tozu 1 ölçekte 25 gram protein bulunmaktadır. Bu protein tozu, 1 ölçeğinde aynı zamanda 1 gramdan çok daha az yağ ve karbonhidrat içermektedir.  Dymatize firması tarafından oluşturulan Iso 100 protein tozu kana hızlı bir şekilde karışabilmesi için %100 hidrolize edilmiştir. 1 ölçeğinde 25 gram protein,1 gramdan az yağ ve karbonhidrat bulunduran protein tozu aynı şekilde 5,5 gram BCAA da içermektedir. Sektörde oldukça yüksek oranlarda talebi olan bu ürünün yapılan tespitlere göre en saf protein tozlarından biri olduğu kesinleşmiştir. Tercihleriniz arasında bulundurabileceğiniz ISO 100 protein tozunu antrenmanlarınızdan hemen sonra tüketmeniz gereklidir.

dymatize-iso-100-hydrolyzed-protein-tozu

 

Satın Almak İçin Tıklayın: Dymatize Iso 100

 

Diğer protein tozu ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz. Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑