Elma Diyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Birçok nedenden dolayı vücudumuzda oluşan fazla yağlanmalar ve istenmeyen kilolardan sağlıklı bir şekilde kurtulmak mümkün. Zayıflamak ve fazla kilolardan kurtulmak için yapabileceğiniz en mükemmel yöntemler kesinlikle düzenli spor ve iyi bir diyet programıdır. Elma diyeti bu konuda ihtiyacınız olan diyet türlerinden biri olabilir. Bilindiği gibi her diyetin içinde elmanın yeri mutlaka vardır, bu bahsettiğimiz diyet türü ise tamamen elma odaklı hazırlanmış bir diyet programıdır. Elma diyeti sadece kahvaltı öğünü olan ve günün geri kalanında ise yeşil elma ile beslenebileceğiniz bir diyet programıdır. Özellikle yeşil elmayı seven kişiler için oldukça cazip olan bu diyet, kişinin bünyesine göre değişmekle beraber 5 gün içerisinde 5 kiloya kadar zayıflamanızı sağlayacaktır. Sadece kahvaltı olarak bir öğün bulunan elma diyeti günde ortalama 1,5 kilo yeşil elma yemenizi gerektiren bir diyet programıdır.

Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Elma DiyetiBu diyet programı 5 günde ortalama 5 kilo verdirdiği için şok diyet olarak da anılmaktadır. Oldukça kısa bir sürede gözle görülür derecede etkisini görebileceğiniz diyet özellikle yaz aylarında vermek istediğiniz birkaç kilo için biçilmiş kaftan. Diyet süresince yapmanız gereken kahvaltı öğününüzden sonra sınırsız olarak yeşil çay ve yeşil elma tüketmektir. Elma diyeti içerisinde yeşil elmanın kırmızı elmaya tercih edilmesinin önemli sebeplerinden bir tanesi ise kırmızı elmanın kalorisinin yeşil elmaya göre daha fazla olmasındandır. Bu nedenle yeşil elma tüketmeniz hızlı bir şekilde kilo vermek açısından oldukça önemlidir. Diyet içerisinde yiyeceğiniz elmaları ve yeşil çayları istediğiniz zaman yani her acıktığınızda istediğiniz kadar yemeniz ve içmeniz mümkündür.


Sponsorlu Bağlantılar

Elma Diyeti Yaparken Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Elma diyeti uygularken belirli uyarılara dikkat etmeniz sağlığınız açısından önemli olacaktır. Sizlere verebileceğimiz önerileri diyete başlamadan önce mutlaka okumalısınız. Şöyle ki; eğer mide asidiniz düşük ise ekşi elma tercih etmeniz diyeti devam ettirebilmeniz açısından önemlidir. Elma diyeti boyunca tüketmeniz gereken elma daha önce de söylediğimiz gibi kalori açısından ve hızlı kilo vermek açısından yeşil elma olmalıdır. Yeşil elma oldukça faydalı ve mineral, vitamin bakımından oldukça zengin olmasına rağmen vücuda enerji vermesi açısından yetersiz olabilir. Bu nedenle kısa süreli diyetler ile sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Mide asidi sorunu olan kişiler sağlık açısından rahatsız olacak ise kırmızı elma tüketmesinde sakınca yoktur ancak kilo kaybetme kırmızı elma ile birlikte daha yavaş olacağı unutulmamalıdır. Elma diyeti hızlı bir şekilde zayıflama sağladığı için eğer derinizde sarkma oluşuyorsa diyet ile birlikte bölgesel egzersizlere başlamanız son derece faydalı olacaktır, düzenli bir şekilde her gün 1 saat dahi yürüyüş yapmanız diyeti desteklemek açısından oldukça önemlidir. 5 günlük örnek elma diyeti listesi için bu makalemize göz atabilirsiniz: https://diyetlerim.org/elma-diyeti-listesi/

Elma diyeti hızlı bir şekilde kilo vermeyi sağladığından çok uzun süre diyeti sürdürmek sağlık açısından bazı sorunlara yol açabilir bu sebepten en fazla birkaç hafta uyguladıktan sonra vücudun toparlanması için ara vermeniz gerekir. Sonrasında dilerseniz tekrar 1-2 hafta elma diyeti uygulayarak kilo vermeyi sürdürebilirsiniz. Gün içerisinde bol bol su tüketmeye özen gösterin ve elma diyeti ile kısa bir süre içerisinde hızlıca kilo vermenin tadını çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑