5 Günlük Elma Diyeti Listesi

Elma diyeti listesi isminden de anlaşılacağı üzere elmanın esas alındığı bir diyet listesidir. Özellikle kilo verme açısından diyet içerisinde tercih edeceğiniz elma türü yeşil elma olarak seçilmesi daha uygun olacaktır. Elma diyeti listesi sadece kahvaltı öğününden oluşmakta ve gün boyunca istediğiniz kadar yeşil elma yemek serbesttir. Elma diyeti listesi uygulanması durumunda oldukça kısa bir süre içerisinde istenmeyen kilolarınızdan kurtulmuş olacaksınız. Tek bir öğününün olması sizi korkutabilir ancak yeşil elma içerdiği vitaminler sayesinde vücudunuzun zinde ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır. elma diyeti hakkında bilgi veren kapsamlı makaleye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz: Elma diyeti

Diyet listesi kahvaltı öğünü ile başlamakta ve gün içerisinde tüketeceğiniz sınırsız yeşil elma, 3 su bardağı yeşil çay ve günlük ortalama 3 – 3.5 litre su ile devam etmektedir. Hızlı bir şekilde kilo vermeyi saylayan elma diyeti listesi uygulanırken vücutta meydana gelebilecek sarkmalara karşı önlem alınması amacıyla mutlaka spor yapılmalı ve vücudun sıkılaşması sağlanmalıdır. Kahvaltınızı yapmadan önce kalktığınızda 1 bardak su içmeniz vücudunuz açısından önemlidir.

Elma Diyeti Listesi

1. Gün

Elma Diyeti ListesiKahvaltı: 2 dilim kepek ekmeği arasında peynir ve domatesle yapılmış tost, 3 tane zeytin, içecek olarak 1 bardak yeşil çay

Kahvaltıdan sonra gün boyunca 1 kilo yeşil elma yiyebilirsiniz. Saat 19.00 dan sonra su dışında hiçbir şey tüketmemeye özen gösterin.


Sponsorlu Bağlantılar

2. Gün

Kahvaltı: 1 tane dilim kepek ekmeği, suda haşlanmış 2 tane yumurta

Kahvaltıdan sonra gün boyunca 1.5 kilo yeşil elma yiyebilirsiniz.

3. Gün

Kahvaltı: 1 adet dilim kepek ekmeği, 3 zeytin ile birlikte yağı alınmış beyaz peynir, dilimlenmiş domates ve salatalık

Gün boyunca 2 kilo yeşil elma yiyebilirsiniz.

4. Gün

Kahvaltı: 2 dilim kepek ekmeği arasında peynir ve domatesli tost, 1 bardak şekersiz kahve

Gün boyunca 2 kilo yeşil elma yiyebilirsiniz.

5. Gün

Kahvaltı: 100 gr beyaz peynir, dilimlenmiş domates ve salatalık, suda haşlanmış 2 yumurta

Gün boyunca 1.5 kilo yeşil elma yiyebilirsiniz.

Elma Diyetini Sürekli Uygulayabilir miyim?

5 günlük elma diyeti listesi uygulaması sonucunda bile tartıldığınızda kilo verdiğinizi göreceksiniz. Yeşil elmanın oldukça önemli olduğu bir diyet olan elma diyeti listesi uygulanırken mide asidinize göre elmanızı belirleyebilirsiniz. Eğer mide asidiniz düşükse ekşi elma tüketmeniz, mide asidiniz yükse ise de tatlı elma tüketmeniz önerilmektedir. Tercih ettiğiniz elmanızı gün boyunca normal bir şekilde yiyebileceğiniz gibi tercihinize göre rendeleyerek veya fırında pişirerek de yiyebilmeniz mümkündür. Elma diyeti listesi 5 gün sonunda kısa bir süre ara vererek tekrar uygulanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑