Doğum Sonrası Kilo Verme Yöntemleri

Pek çok hamile bayanın en büyük endişelerinden bir tanesi de hamilelikte aldığı kiloları doğum sonrasında verememektir. Hamilelik döneminde sağlıklı ve dengeli beslenmek hem bebek sağlığı hem de annenin hamilelik sonrasında kilo vermesi adına oldukça önemlidir. Hamilelik sonrası kilo vermek istiyorsanız mutlaka aldığınız kilolara dikkat etmeniz ve doğum sonrasında hemen kilo verme çabasına düşmemeniz gerekiyor. Ortalama olarak gebelik boyunca anneler 10 – 15 kilogram almaktadır. Dokuz ay boyunca alınan kiloların bir iki ay içerisinde verilmeye çalışması hem mümkün değildir hem de sağlıklı değildir. Bu yüzden doğum sonrası kilo verme isteğinizi  zamana yaymanız gerekmektedir. Doğum sonrası kilo verme işlemini kolaylaştırmak için doğum öncesinde de pek çok hamilelik egzersizi ve hamile yogası tekniği bulunmaktadır. Bu egzersiz ve yoga ile hem daha sakin bir hamilelik geçirebilir hem de doğum sonrası kilo verme sorununu daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Kalori Yakma Yöntemleri

Doğum gerçekleştikten sonra anneler mutlaka bebeklerini sık sık emzirmelidir. Emzirme işlemi pek çok diyetten daha etkili olduğu kanıtlanmış ve günde ortalama 500 ila 900 kalori harcamanızı sağlayan bir yöntemdir. Ayrıca bebeğinizle yakınlaşmanızı ve anne bebek ilişkinizi güçlendirmenizi sağlayacaktır.

Doğum öncesinde yoga veya egzersizlere başladıysanız doğum sonrasında da bunu kesinlikle bırakmamalısınız. Bu sayede zaten rutin haline gelmiş bu sporu yapmak zor olmayacak hem daha planlı bir hayata devam etmenizi sağlayacak hem de doğum sonrası kilo verme endişenizi ortadan kaldıracaktır. Eğer bebek ile spor yapmak mümkün değilse bir diyetisyen ile görüşüp sütünüzü ve enerjinizi azaltmayacak bir diyet programına başlayabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

Doğum Sonrası Hızlı Kilo Verme Mümkün mü?

Doğum Sonrası Kilo Verme TeknikleriDoğum sonrası kilo verme pek çok anne için oldukça stresli bir durumdur. Bu stresin sebeplerinden bir tanesi televizyonda görmüş olduğunuz ünlülerin doğum sonrasında ne kadar hızlı kilo vermiş olduklarıdır. Pek çok ünlünün vücudu işi olduğu için çok sağlıksız diyetler uygulamakta ve bazıları ise çocuklarını emzirmemektedir. Oysaki dünyaya getirmiş olduğunuz bebeğiniz her şeyden daha değerli değil mi? Bu yüzden çevrenizdeki kişilerin sözlerine kulak asmadan televizyondaki ünlülerin sağlıksız diyetlerini de bir kenara bırakarak hem kendi sağlığınızı hem de bebeğinizin sağlığını düşünerek daha mantıklı bir diyet ile ve gerçekçi olarak doğum sonrası kilo verme işlemine girişin. Bu sayede göreceksiniz ki vücudumuz birkaç ay içinde sarkmadan şekillenecek ve eski formuna kavuşmaya başlayacaktır.  Zaten bebeğiniz de büyümeye başladıkça hareketlenecek hareketli ortam sizi daha fazla kalori yakmaya zorlayacaktır.

Doğum sonrası kilo verme stresini bir kenara bıraktığınızda hayattan daha fazla zevk alıp bebeğinizle daha çok ilgilendiğinizde göreceksiniz ki zaten her şey kendiliğinden gelişecek ve nasıl zamanla kilo almaya başladıysanız yine zamanla kilolarınızdan kurtulacaksınız. Gün içerisinde düzenli yürüyüşler yaparak da kilo verebilirsiniz. Bunu yine bebeğinizin arabası ile belki park çevresinde belki de sahilde yapabilirsiniz. Bu düzenli yürüyüşler zamanla tempolu yürüyüşlere de dönebilir bu sayede sağlıklı bir şekilde doğum sonrası kilo verme hayaliniz gerçekleşmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑