Canan Karatay Kimdir? Diyet Anlayışı Nasıldır?

Tam adı Canan Efendigil Karatay hayatı başarılarla dolu bir doçent doktordur. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Canan Karatay hayatının diğer zamanlarında Üniversite mezunluğu ile kalmamış eğitimine devam etmiştir. Uzmanlık eğitimini İstanbul Üniversitesi Tedavi Kliniği’nde iç hastalıkları üzerine yapan Karatay aldığı burs ile Liverpool Regional Cardiac Center‘da kardiyoloji alanında uzmanlığa başlamış ve sonrasında İstanbul Üniversitesi Tedavi Kliniği’nde baş asistan olarak çalışmıştır. Hayatı boyunca Türkiye’de ve başka ülkelerde birçok ilke imza atan Canan Karatay doçent olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Şu an ise İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Ana Bilim Dalları’nda öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Canan Karatay ve Diyet Anlayışı

Canan KaratayCanan Karatay günümüzde insanlar tarafından televizyon veya internet üzerinde diyet kitapları ve hastalıklar hakkında olan bilgisi ile tanınmıştır. Karatay kendi adına has bir şekilde oluşturduğu Karatay diyeti ile yaygın olarak kullanılan diyetlere karşı oldukça farklı bir sistem geliştirmiştir. Diğer diyet uzmanlarından duyduğumuz ‘az az yiyin ve sık sık yiyin’ ibaresini kesinlikle onaylamayan Canan Karatay ülkemizdeki diyetisyenlerin farklı ülkelerden aldıkları diyetleri hiç değiştirmeden Türkiye’ye getirdiklerini ve uygulattıklarını söylemektedir. Hastalıklar konusunda uzman olan Karatay birçok hastalığın ve şişmanlığın çözüm yolları hakkında oldukça geniş bilgiye ve uygulamalara sahiptir.


Sponsorlu Bağlantılar

Canan Karatay’ın Zayıflatma Yöntemleri

Mesleğine 50 yılını aşkın zaman vermiş olan Canan Karatay Türkiye için oldukça değerli bir hekimdir. 4 kıta olmak üzere birçok ülkede doktorluk yapan Karatay bu sayede çoğu ülkelerin insanlarının beslenme tarzını inceleme imkânı yakalamıştır. Bir Türk olarak Türk insanı ve beslenme tarzı ile ilgili yaptığı en ince araştırmalara göre de oluşturduğu diyet ve diyet sistemi sayesinde oldukça başarılar yakalamış ve bu uygulaması ile Türk halkı tarafından tanınmıştır. Canan Karatay birçok alanda birçok hastalığın çözümlerini anlatmış ve yaptığı çalışmalar ile Hocaların Hocası unvanını almıştır. Geliştirdiği Karatay diyetini kendi tabiri ile yaşam biçimi olarak nitelendirmiş ve bu diyetle ilgili bir de kitap çıkarmıştır. Her hastalık alanında alışılmışın dışında kesin ve sağlıklı çözümler üreten Canan Karatay kilo vermek isteyen kişiler için de tamamen doğal ve kesin çözümler bulmuştur. Aslında zayıflama konusunda oluşturduğu bu kitap insanların sağlıklı, mutlu, dinç ve genç kalmalarını sağlayacak değerli bilgilere sahiptir.Bu noktada örnek bir karatay diyeti listesine bu makalemizden ulaşabilirsiniz: https://diyetlerim.org/karatay-diyeti-listesi/

Kendisi de bir tıp doktoru olan Canan Karatay gerekli ilaçlar ve cerrahi işlemler yanında kesinlikle doğal ve sağlıklı beslenmeyi savunmakta ve bu alanda çalışmalara yapmaktadır. Doğal beslenmenin yanında spora oldukça önem veren Karatay insanlara mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamanın tüyolarını gerçekleştirdiği seminerlerde ve kitaplarında sıklıkla anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑