Bölgesel Zayıflama

Bölgesel olarak kilo vermek istiyorsanız bu işlem hem zor hem de uğraş gerektiren bir işlem olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bölgesel zayıflama işlerine başlamadan önce bu işi yapacağınıza inanmanız gerekmektedir. Bölgesel zayıflama da önemli olan bütün yöntemleri düzgünce yapmanızdır bu yollardan atladığınız olursa faydasını göremeye bilirsiniz.

Bölgesel zayıflamada basen için ayrı bacak için ayrı ve göbek bölgesi için ayrı yöntemler uygulanmaktadır. Bölgesel zayıflamada her bölge için ayrı ayrı egzersiz programı ve diyet listesi hazırlanmalıdır. Bölgesel zayıflama için bölgelerde uygulanacak işlemleri sizler için maddeler halinde kaleme alıyoruz.

 

Göbek Bölgesini Zayıflatma

 • Göbek bölgesini vücudun en çok yağlanan kısmı olarak bilinmektedir ve burada oluşacak olan yağları eritmek ise en zor iştir. Burada oluşacak görüntüden bir çok kişi rahatsızdır bu rahatsızlık haklı bir durumdur. Göbek bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak için bu bölge için gerekli egzersizleri yapmalısınız.
 • Göbekte bulunan yağları eritmek için gerekli egzersiz hareketlerini yapmalısınız bu hareketleri uzman kişilerden öğrenebilirsiniz.
 • Kilonuzu en çok belli eden bölgeler arasında göbek başta gelmektedir. Buradaki yağlanmayı önlemek için gerekli egzersizleri ve diyetleri yapmalısınız. Bu diyetler sayesinde göbek kısmında yağ oluşumunu önleyeceksiniz.
 • Yaşam tarzınızı değişmelisiniz yeni yaşamınızda harekete fazla yer vermelisiniz. Göbek yağlarının en büyük düşmanı mekiktir bundan dolayı bol bol mekik çekmelisiniz. Göbek yağları su tüketimi ile azaltılabilir fakat abartıya kaçmamalısınız. Günlük en fazla 4 litre olmalı oda kesinlikle geçmeyeceğiniz değerdir.
 • Günlük olarak yaptığınız bir çok hareket aslında göbek eritmeye yardımcıdır, bunlardan en çok yaptığınız yerleri silmektir bu işlem göbek yağlarından kurtulmanızı sağlar bununla birlikte elma toplamak ve yürüyüş gibi hareketler ile de göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Göbek Eritme Diyeti ile Yağlarınızdan Kurtulun TIKLAYINIZ.

Göbek Bölgesi Zayıflama


Sponsorlu Bağlantılar

 

Kalça Ve Bacak Bölgesel Zayıflama

 • Kadınlar basen bölgelerinden kurtulmak istemeleri günümüzde zayıflama konusundaki en büyük problemdir. Fiziğinizde vücut yapısını en çok etkileyen bölge kalça kısmı ve bacak bölgesidir. Görünüşünüzde bacak ve kalça kısmının kilolu olması büyük bir sorun ortaya çıkarabilir.
 • Bunlardan kurtulmak istiyorsanız inceltme egzersizlerini yapacaksınız bu egzersizleri de uzman kişilerden yardım alarak doğru bir şekilde yapabilirsiniz. Egzersiz hareketleri doğru yapmanız vücut sağlığı açından ve egzersizlerin işe yaraması için önemlidir.
 • Bu egzersizlerin yanında yürüyüş yaparak bu egzersiz hareketlerine yardımcı olabilirsiniz. Günlük olarak yapacağınız idmanlar ile yürüyüşler hem sağlığınız hem de görüntünüz için önemli bir rol oynayacaktır. Bunların etkisini eğer günlük olarak ve programlı bir şekilde yaparsanız faydasını göreceksiniz aksi halde aralıklar ile yapmanız size bir şey kazandırmayacaktır.
 • Egzersiz yaparken ne aç olmalısınız ne de çok tok olmalısınız bunun tam ortasında bir zaman ayarlamanız gerekmektedir. Spor sonrası vücuttan fazla su atıldığı için su içme konusunda aşırıya kaçılır bu işlemi yapmamaya özen gösterin susuzluğunuzu giderecek kadar su tüketin.
 • Spor hareketlerini yaparken ne yediğinize dikkat etmelisiniz. Pilav yerken pirinç pilavı yerine bulgur pilavı tercih etmelisiniz. Beyaz ekmeği tüketmeyi bırakmalısınız bunun yerine kepek ekmeği tüketmelisiniz onda da aşırıya kaçmamalısınız. Kendinize düzgün bir beslenme şekli oluşturmalısınız ve bunda kilo aldıracak gıdalardan kaçınmalısınız.
 • Yemek yememek kilo vermenize yardımcı olmaz tam tersi sağlığınızı bozar. Zayıflamak isterken bütün yemeklerden yemelisiniz fakat içerisindeki yağ miktarını azaltmalısınız ve çok yağlı gıdalardan kaçınmalısınız. Kesinlikle öğün atlamayın bütün öğünlerin faydalı olduğu bir kısım vardır. Bölgesel zayıflamada diyet listeleriniz 5 günlük olsun bunun faydasını göreceksiniz.
 • Hazır gıdalar her zaman kilo almanıza yardımcı olur bundan dolayı hazır gıdalardan kaçınmalısınız. Fast food yiyeceklerin dışında arada bir kaçamak yaparak düzgün yiyecekleri dışarıda yiyebilirsiniz.
 • Bu egzersizlere birkaç örnek vermek gerekirse faydasını göreceğiniz hareketler arasında yere yatın ve ayaklarınızı kendinize çekin, Ayaklarınızı kaldırın ve indirin sonrasında ise ayakta dizlerinizi kırın ve yanlara çöküp kalkın bu hareketler yardımcı olacaktır.

 

Basen Eritme Hareketleri | Video ve Resimli Anlatım TIKLAYINIZ.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑