Ayran Diyeti ile Zayıflamanızı Engelleyen Ödemlerden Kurtulun

Bildiğiniz gibi kilolarından şikâyetçi olanların bütün fazlalıkları tabii ki yağ değildir. Vücutta bulunan ödem, toksin neredeyse birkaç kiloya denk gelmektedir. Bu nedenle kilo verirken hızlı bir şekilde yol almak için vücuttaki ödemin ve toksinin de atılması gerekir. İşte ayran diyeti sayesinde vücudunuzdaki fazla sudan kurtularak birkaç gün içerisinde vücut ağırlığınızdan önemli bir kısmın yok olduğunu göreceksiniz. Hızlı bir şekilde zayıflamayı sağlayan ayran diyeti özellikle düzenli diyet listesi ve spor ile fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin yaşadıkları duraklama döneminde uygulanmaktadır. Kilo verme sürecinin duraklama döneminde bildiğiniz gibi kilo verimi durur. Bu nedenle bu dönemlerde motivasyon düşer ve çoğu insan bu dönemde diyetini bırakır. Ayran diyeti bu dönemde uygulandığı sürece yağlardan olmasa dahi vücuttaki ödem ve toksin atılacağı için kilo verimi devam etmiş yani motivasyon düşmemiş olacaktır.

Ayran DiyetiDüzenli bir şekilde zayıflamak için yapılan diyete ara verip duraklama döneminde yapılan ayran diyeti metabolizmayı şaşırtarak hızlı çalışmasını sağlar. Detoks diyeti uygulaması gibi olan bu diyette kahvaltı kesinlikle yapılır ve sonrasında her 2 saatte 1 sadece ayran çorbası içilir. Diyet süresince kahvaltı en geç saat 10.00’a kadar yapılmalıdır. Her 2 saatte 1 içeceğiniz çorbanız ise en geç saat 20:00 da bitmelidir. Vücudunuzun temizlenmesi için büyük bir etkiye sahip olan diyeti uygularken buna destek vermek açısından bol bol su içmeye özen gösterin. Bol bol su içmeniz gereken ayran diyeti boyunca, kafein içeren çay ve kahve gibi içecekleri tüketmeyin. Ara ara tüketeceğiniz bu içecekleri tüketirken şekersiz olmasına ve ardından kesinlikle büyük bir bardak su içilmesine dikkat edin.


Sponsorlu Bağlantılar

Ayran Diyeti Nasıl Yapılır?

Uzmanların görüşüne göre ayran diyeti 1 kereden fazla yapılmamalıdır. Süresi 2 gün süren diyet programını isterseniz 2 gün peş peşe isterseniz 2 hafta arayla birer gün yapmanız mümkündür. Diyetin ilk uygulandığı gün vücuttaki atıkların %75’i giderken 2. gün ise %25’i gidecektir. Bu nedenle 2 hafta ara ile birer gün yapmanız 2. günde daha fazla kilo vermenizi sağlayacaktır. Diyet süresince verilen kilo miktarı tabii ki her insanın vücut özelliklerine göre değişiklik gösterecektir. Ayrıca ayran diyeti ödem atıcı bir diyet programı olduğu için bundan en çok yarar görecek kişi vücudunda en çok ödem olan kişi olacaktır. Ama ortalama bir değer söylemek gerekirse 2 günlük ayran detoksu sonucunda 1,5-2 kilo arasında kilo kaybı meydana gelecektir. Vücudunuzdaki ödemden ve toksinlerden kurtulmak için uygulayacağınız ayran diyeti sabit bir kahvaltıdan oluşmaktadır. İşte her gün yapmanız gereken kahvaltınızın listesi:

Ayran Diyeti Kahvaltı Listesi

  • Küçük 1 dilim yağı azaltılmış beyaz peynir
  • İstediğiniz kadar domates ve salatalık
  • 1 tane haşlanmış yumurta
  • 1 dilim kepekli ekmek

Bu makale de ilginizi çekebilir: Acil Kilo Vermek İçin Yoğurt Diyeti Listesi

2 gün boyunca yapmanız gereken kahvaltınızdan sonra her 2 saatte 1 ayran çorbası içmeniz gerekmektedir. Ayran çorbasını hazırlamak için tarifimizi uygulamalısınız. 

Malzemeler: Evde hazırlanmış 2 litre ayran, 2 tane orta boy salata, 4 kaşık buğday, 4 kaşık nohut, istediğiniz baharatlar

Çorbanın Hazırlanması: 4 kaşık nohutunuzu haşlayın ve sonrasında biraz bekletin. (8 kaşık haşlayıp bir sonraki gün için buzdolabınızda da bekletebilirsiniz). Buğdayı da aynı şekilde haşlayın ve salatalarınızı rendeleyin. Evde yapılmış yoğurtla hazırlamış olduğunuz 2 litre ayranın içerisine haşlanmış nohut, buğday ve rendelenmiş salatayı ekleyin. Üzerine istediğiniz baharatları dökerek çorbanızı hazırlamış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑