Alkali Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? | Alkali Su Tarifi

Besinlerin alkali mi yoksa asidik mi olduğunu anlayabilmeniz için ph derecelerini bilmeniz gerekmektedir. Derecelendirmelere göre 0-6 arası asidik, 8-14 arası ise alkali olarak belirlenmiştir. Alkali diyeti hazırlarken makalemizdeki bilgilere göre veya besinlerin üzerindeki ph değerlerine göre ayarlamalar yapabilirsiniz. Tükettiğiniz besinlerin büyük bir bölümünü asidik besinler oluşturuyorsa sağlık sorunları yaşamanız kaçınılmazdır. Bunu tükettiğiniz alkali besinler ile dengelemeniz mümkündür. Vücudunuzda bulunan fazla yağlanmalardan kurtulmak için de tercih edeceğimiz bu yöntem hazırlayacağınız veya hazırlanan alkali diyeti sayesinde olacaktır. Tükettiğiniz besinlerin genelinin alkali seviyede olması her zaman sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Alkali Diyeti Listesi

Alkali DiyetiZayıflamak için tercih edeceğimiz sağlıklı bir yöntem olan ve alkali besinlerden oluşan alkali diyeti 3-4 hafta boyunca sürmektedir. Diyeti uygularken fazla kilolarınızdan kurtulmuşken aynı zamanda sağlık açısından vücudunuzu da düzene sokmuş olacaksınız. Diyeti uyguladığınızda vücudunuz birkaç gün içerisinde zararlı etkilerden temizlenmeye başlayacak ve bunun etkisini gösterecektir. Bu süreç içerisinde kendinizi çok kötü hissetmezseniz diyeti bozmamaya çalışmalısınız. Alkali diyeti listesini alkali besinlerden kendiniz oluşturabilir veya örnek olarak hazırlanmış diyet listelerini de uygulayabilirsiniz. Dilerseniz sizler için hazırlamış olduğumuz içinde örnek bir alkali besin ve diyet listesi bulunan makalemizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz: Alkali Diyet Listesi. Vücudumuzun az da olsa asidik besinlere de ihtiyacı olacağı için uygulayacağınız listenin %80’inin alkali %20’sinin ise asidik besinlerden oluşmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede yavaş yavaş asidik besinlerden uzaklaşırken vücudunuzu alkali besinlere alıştırmış olacaksınız.


Sponsorlu Bağlantılar

Alkali diyeti için önemli olan bir diğer konu ise gün içerisinde uygulayacağınız diyet listenizi en son saat 19.00’a kadar tamamlamalı ve bu saatten sonra bir şey tüketmemeye özen göstermelisiniz. Yiyeceklerinizi yavaş yavaş yemeli ve uzun süre çiğnemeye de dikkat etmeli ve özellikle hazırladığınız alkali suyunuzu yemek aralarında bolca tüketmelisiniz. Makalemizin sonunda vereceğimiz alkali su tarifi diyet boyunca yemeklerinizi, çayınızı yaparken veya normal su tüketiminde kullanmanız gereken su tarifidir. Alkali diyeti listenizde bolca bulunduracağınız sebzelerinizi çiğ olarak veya haşlayarak tüketmeniz öneriler arasındadır. Kahvaltınızda sarı veya yeşil renkli sebzelere ağırlık verebilir ve listenizde bezelye, fındık, yeşil fasulye gibi besinlere yer verebilirsiniz. Oldukça önemli olan bu yemekleri pişirirken kullanacağınız yağ kesinlikle kimyasal katkı maddesi içermeyen zeytinyağı veya ayçiçeği yağı gibi yağlar olmalıdır. Alkali diyeti boyunca öğünlerinizin arasında zayıflamanıza yardımcı olacak bitki çayları, kendi hazırladığınız meyve suları ve alkali suyunuzu tüketebilirsiniz. Oldukça sağlıklı bir diyet olan alkali diyeti sindiriminizin gelişmesini sağlarken bağışıklık sisteminizin de güçlenmesini sağlayacaktır.

Alkali Diyeti

Alkali Su Tarifi

Alkali Su Tarifi: Güne uyandığınız ilk andan itibaren yemeklerinizde, çaylarınızda ve gün içerisinde tüketebileceğiniz alkali suyun tarifi şöyledir: 2 litre su içerisine 1 tatlı kaşığı İngiliz karbonatı (bulunmadığında normal karbonat da kullanabilirsiniz) koyarak karıştırınız. Elde ettiğiniz su alkali sudur ve alkali diyeti içerisinde tüketebilirsiniz. Suyunuzu tatlandırmak için içerisine biraz bal ve limon eklemeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑