Ahmet Maranki ve Diyet Anlayışı

Ünlü diyetisyenlerimizi tanıttığımız bu sayfamızda sizlere bugün Ahmet Maranki’nin diyet anlayışından ve görüşlerinden bahsedeceğiz. Ülkemizde ve dünyada adından çokça bahsettiren Maranki, kendi araştırmaları ve yöntemleri sayesinde birçok hastalığın tedavisini bulmuştur. Bir bilim adamı olan Ahmet Maranki 1956 yılında İnebolu’da doğmuştur. Hayatında birçok başarılara imza atan Maranki aynı zamanda Stratejik Araştırmalar Uzmanı, Extrasens ve biyoenerji Uzmanı ve aynı zamanda Kozmik Bilimci’dir. Özellikle Azerbaycan’da ülkemizi temsilen yaptığı çalışmalar sonucunda aldığı ‘Yılın En Başarılı Yabancı Bilim Adamı’ unvanı ile hem kendini hem de ülkemizi gururlandırmıştır. Birçok alanda kendini geliştiren hayatının belirli dönemlerinde güreş başlıca olmak üzere birçok sporla, akademi ve derneklerle ilgilenen Maranki, sağlık alanında yaptığı araştırmaları ve buluşlarıyla adını akıllara kazımıştır.

Ahmet Maranki Diyetinin Genel Özellikleri

Dr Ahmet MarankiÜlkemizde en çok meydana gelen ve her geçen gün artan hastalıklardan biri olan obezite hastalığı için yaptığı araştırmalarla birçok insanın çaresi durumuna gelmiş ve başarılar sağlamıştır. Yaptığı çalışmalar ve araştırmalar sonucunda sağlıklı zayıflamayı hedefleyen bir diyet sistemi oluşturmuş ve tekniklerini dile getirmiştir. Diğer diyet tarzlarından farklılık gösteren Ahmet Maranki kendi diyet anlayışını besinlerin ph dereceleri üzerine kurulu bir sistem ile oluşturmuştur. Sayfamız üzerinde veya farklı kaynaklarda alkali diyet veya alkali su ile ilgili birçok bilgi okumuşsunuzdur. Alkali diyeti hakkında daha fazlası için: https://diyetlerim.org/alkali-diyeti/

Alkali sisteminin diyetler üzerindeki etkisini geliştiren Ahmet Maranki sadece zayıflama değil birçok hastalığın tedavisinde bu yöntemin uygulanabileceğini belirtmiştir. Geliştirilen diyet sistemi ile amaçlanan etki, vücudun alkali seviyesini yükselterek yağ yakımını hızlandırmaktır. Bunun için de asidik değil alkali besinleri tüketmek gerekir. Ahmet Maranki alkali olarak beslenmeyi aynı zamanda suyu dahi alkali hale getirerek tüketmek gerektiğini belirtmektedir. Uygulayacağınız bu beslenme şekli ile vücut içerisindeki asit ve alkali değerleri dengelenmiş, bu sayede vücudun performansı üst düzeye çıkmış olacaktır. Yani insan hem fiziksel hem de zihinsel olarak daha üst düzey performans sağlayabilecektir.


Sponsorlu Bağlantılar

Alkali Suyun Faydaları

Ahmet Maranki diyet içerisinde içilmesi gerekilen alkali suyun kabızlık, astım, sırt ağrısı, eklem romatizması, baş ağrısı, kolestrol, tansiyon gibi birçok önemli hastalığın tedavisinde de kullanılabileceğini belirtmiştir. Doğru beslenmenin insanın midesini doldurması değil, hücrenin ihtiyacını tam olarak karşılamak olduğunu belirten Maranki, önerdiği diyet tarzı ile bunu tam anlamıyla gerçekleştirdiğini açıklamıştır. Yapılan yanlış beslenme dolayısı ile hücrenin ihtiyacı olan değil insanın isteklerine göre yapılan beslenmenin hücrelerde işlerin ters gitmesine neden olduğu için vücutlar yağ deposu haline gelmektedir. Ahmet Maranki anlayışına göre vücudun en ideal hali alkali seviyede olduğu durumdur. Genel olarak diyetlerde uygulanan yasaklardan yağlı şeylerin, alkolün, şekerin yasaklanmasının sebebi asidik seviyede olmaları ve vücuttan atılamamalarıdır ancak alkali beslenme ise düzenli olarak balık, zeytinyağı, sebzeler, baklagiller içeren besinler tüketmektir. Ahmet Maranki alkali düzeyinde beslenme sayesinde vücudun temizlendiğini ve bu şekilde hem daha çok mutlu olduğunu hem de daha sağlıklı olduğunu vurgulamıştır.

Ahmet Maranki alkali beslenme sayesinde zayıflamayı anlatırken oksidasyon sisteminden bahsetmiştir. Şöyle ki; gün içerisinde beslenmemizden sonra vücudun tükettiğimiz besinleri enerjiye çevirmesi oksidasyon olarak adlandırılmaktadır. Oksidasyon sistemi sayesinde besinlerin enerjiye dönüştürülme süresince ortaya atılması gereken asidik maddeler çıkar. Oluşan asidik atıkların bir bölümü terleme ve idrar yoluyla vücuttan atılsa da tamamının uzaklaştırılması gerçekleşemez. Bu nedenle vücutta birikir ve ileriki dönemlerde insan vücudunda kolestrol, böbrek rahatsızlıkları, üre, yağların depolanması gibi sorunların oluşmasını tetikler. Bu nedenle Ahmet Maranki alkali beslenme ve alkali su sayesinde vücutta biriken bu asidin normal sudan daha hızlı bir şekilde vücuttan atılabileceğini söylemiştir. Alkali beslenme dışında alkali suyu oluşturma tekniklerini anlatan Ahmet Maranki vücutta biriken asidik atıkların alkali su sayesinde daha hızlı bir şekilde atılabileceğini belirtmiştir. Aynı zamanda az dahi içilse vücuttaki çoğu asidik atığın atılmasını sağlayan alkali su gün içerisinde çok su içemeyenler içinde bir kolaylık sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑