1000 Kalorilik Diyet Nasıl Yapılır, Kaç Kilo Verdirir?

Hayatın monotonluğu ve zamanın kısıtlı olması nedeniyle ayaküstü sağlıksız beslenmeler ve fast food tüketimi arttı. Bu yanlış beslenmenin sebebiyet verdiği fazla kilolar ise yaz mevsiminin gelmesiyle iyice kâbusa dönüşmüş durumda. Fazla kilolarınızdan kurtulmak ve zayıflamak için öncelikle size kilo aldıran sebepleri ortadan kaldırmalısınız. Sağlıksız beslenmeyi bir kenara bırakarak sağlıklı besinlerden oluşan 1000 kalorilik diyet ve yapacağınız düzenli bir aktivite, yürüyüş veya herhangi bir spor ile haftada en az 2 kilo verebileceksiniz. 1000 kalorilik diyet programı sizin seçtiğiniz yiyeceklerden de oluşabilmekte. Birçok diyete göre oldukça sağlıklı olan diyet sayesinde oldukça basit bir şekilde ve en kısa zamanda istediğiniz kiloya sağlıklı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

1000 Kalorilik Diyet Nasıl Uygulanır?

1000 Kalorilik DiyetHazırlayacağınız veya örnek menüleri takip ederek kilo verebileceğiniz 1000 kalorilik diyet konusunda dikkat etmeniz gereken bir de önemli nokta vardır. Şöyle ki; bir insanın günlük olarak alması gereken kalori miktarı 1200-1300 kaloridir ve diyetimiz 1000 kalorilik olduğu için uzun süreli uygulamalara göre uygun bir diyet programı değildir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız hazırladığınız 1000 kalorilik diyet ortalama %55 karbonhidrat, %30 yağ ve %15 protein içermeli ve birer hafta ara ile uygulanmalıdır. Birer hafta ara vererek istediğiniz kiloya kadar diyeti uygulayabilirsiniz. Bu şekilde vücudumuzu da çok yormadan en sağlıklı yoldan hedefinize ulaşabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

1000 Kalorilik Diyet ve Beslenme Saatleri

Diyet ile alakalı püf noktaları 1000 kalorilik diyet programını uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesinin yemek saatlerinin olduğunu unutmamalısınız. Toplam 5 öğünden oluşan diyet programını uygularken kahvaltınızı sabah saat 07.30-09.00 gibi, öğle ile sabah yemeği arasındaki kuşluk adını verdiğimiz öğünü ise 10.30 gibi, öğlen yemeğini 12.00 gibi, ikindi yemeğini 15.00 gibi, akşam yemeğini ise 18.00 gibi yemeniz tükettiğiniz yiyecekleri enerji olarak harcamanızın daha kolay olduğu saatlere denk gelmesini sağlayacaktır. Oldukça sık bir öğüne sahip olan 1000 kalorilik diyet her zaman tok olmanızı ve geç acıkmanızı sağlayacak ve diyet dışındaki farklı yiyeceklere yönelmenizi engelleyerek sağlıksız beslenmeden uzak tutacaktır. Diyeti uygularken iş saatlerinize veya gün içerisindeki aktivitelerinize göre saatlerinizi ayarlamanız ve bir düzene oturtarak plan yapmanız diyetin tam anlamıyla gerçekleşmesi ve sizin de alışmanız açısından çok daha iyi olacaktır. Çalışan bireyler için 1000 kalorilik diyet uygulanırken genellikle öğün saatlerinde sorun yaşanabileceği gibi ofisinizde veya evinizde olan yiyeceklerin hazır bulunması yemek krizinizin oluşmasını ve öğününüzü atlamayı engelleyecektir. Özellikle iş yerinizde diyetinizdeki yiyeceklerin hiç olmazsa birkaçının bulunması fast food tarzı yiyeceklere yönelmemenizi sağlayacaktır. 1 haftalık 1000 kalorilik diyet listesi örneği için bu yazımıza da göz atabilirsiniz: https://diyetlerim.org/1000-kalorilik-diyet-listesi/

Her zaman söylediğimiz gibi sağlıklı bir vücuda sahip olmak ve yaptığınız diyetin etkisini tam anlamıyla görebilmek için mutlaka normal günlerinizden fazla olarak bir spor aktivitesi yapmanız gerekmektedir. Eğer gerçekten imkânınız var ise 1000 kalorilik diyet yanında bir spor merkezi ile çalışabilir eğer zaman sıkıntısı yaşıyorsanız da evinizde bile kendiniz egzersiz yapabilirsiniz. Hareketliliğinizi her an arttırın örneği asansör kullanmayın, evde veya iş yerinde sürekli ayakta bir şeylerle uğraşın vs. Herhangi bir spor aktivitesi yapmak için mutlaka bir öğününüzü yedikten en az 1 saat sonra başlayın. Aç karnına yaptığınız spor aktivitesi kan şekerinizin düşmesine ve daha fazla acıkmanıza neden olacağı için daha çok yemek isteyebilirsiniz. Sporunuzu akşam yapmayı tercih ettiğinizde spor öncesi diyetinizdeki menüye göre hafif yiyerek yaptıktan sonra bol sulu meyve tüketmeniz öneriler arasındadır. Yapacağınız 1000 kalorilik diyet ve biraz daha fazla hareketlilik sayesinde istediğiniz görünüme ve sağlıklı bir vücuda sahip olmanız sandığınızdan çok daha kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑